Menu dla dietetyków

Niskocholesterolowa, niskobiałkowa, bogato resztkowa… – rodzaje diet można wymieniać bez końca. Co wybrać? Konsultacja dietetyczna to spotkanie z dietetykiem, który dobierze odpowiednią dietę do indywidualnych potrzeb. Tylko tak można działać skutecznie i cieszyć z satysfakcjonujących efektów. Zrzucić zbędne kilogramy – to podstawowy cel, który przyświeca większości osób decydujących się na dietę.
Czytaj...

Treningi wpływają także na naszą sylwetkę

Wszyscy wiemy, jak istotny jest aktywny tryb życia. Jak jednak trenować, kiedy żyjemy w nieprzerwanym pośpiechu i brak nam czasu na wyjście na siłownię? To łatwe ! Można zaopatrzyć się w sprzęt fitness w domu. Niezwykle popularne są bieżnie treningowe oraz orbitreki. Co jednak wybrać? Postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie „bieżnia magnetyczna, czy orbitrek?”
Czytaj...

Ćwiczenia na siłowni w domu

Kiedy mamy własny dom wspaniałym pomysłem jest urządzenie w nim małej siłowni. Często mamy jakieś pomieszczenie, z którym nie mamy pojęcia co zrobić, jak je zagospodarować. Ustawienie tam maszyn do ćwiczeń będzie najlepszym co możemy zrobić. Zwłaszcza jeśli zależy nam na utrzymaniu dobrej kondycji i zdrowia, a wizja ćwiczenia w obecności innych osób jest dla nas wielce nieprzyjemna. W takiej sytuacji ćwiczenia we własnym mieszkaniu są rozwiązaniem.
Czytaj...

Rozrywka dla dziecka w sieci

Internet zrewolucjonizował współczesny świat. Mówi się, że jeśli kogoś nie ma w sieci, to nie istnieje. internet odmienił komunikację i sposób gospodarowania wolnym czasem. Nie odsuwa nikogo z powodu płci, ani z powodu wieku. Wykorzystują go zarówno najmłodsi, jak i starsi. Oto, co sieć oferuje naszym milusińskim. Kolorowanki do wydrukowania to najpopularniejsza forma rozrywki w sieci.
Czytaj...

Na co zwrócić uwagę Plan treningowy – istotne elementy

Osoba, która kiedykolwiek trenowała kulturystykę wie, że skuteczny plan treningowy to podstawa. Zidentyfikowanie celów treningu, zarówno krótkoterminowych, jak i długoterminowych oraz dobór optymalnych ćwiczeń, ich konfiguracji i intensywności daje możliwość zoptymalizowania efektów treningu ,a także umożliwia ocenę postępów.
Czytaj...

Metoda na muskulaturę

Cieplejszy sezon nadchodzi ogromnymi krokami. Po wymagających także dla największych twardzieli opadach śniegu, jakie zaowocowały najróżniejszymi niedogodnościami, hałdami śniegu, chorobami, popsutymi autami i ciągłym lenistwem, jednostajnością i marazmem, nadchodzi odwilż, wyższe temperatury, totalna zmiana status quo.
Czytaj...

Domowy trening – bieżnia, czy orbitrek?

Wszyscy wiemy, jak ważny jest aktywny tryb życia. Jakim sposobem jednak ćwiczyć, kiedy żyjemy w nieustannym pośpiechu i brakuje czasu na wyjście na siłownię? To proste! Trzeba zaopatrzyć się w sprzęt fitness w domu. Bardzo popularne są bieżnie treningowe oraz orbitreki. Co jednak wybrać? Spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie „bieżnia treningowa, czy orbitrek?”
Czytaj...

Jak można szybko zwalczyć ból kręgosłupa?

Tym, których boli kręgosłup nierzadko wydaje się, że pomóc może im długotrwały wypoczynek w pozycji leżącej. Najlepsze są ćwiczenia na bóle kręgosłupa, które opracował sztab profesjonalistów i trenerów. Różne sekwencje ruchów wykonywać może każdy, kto ma problem albo zwyczajnie chęć poćwiczyć. Jest to również dobry sposób zapobiegania jakimkolwiek nieprawidłowościom, które wiążą się z kręgosłupem i bólem w jego okolicach.
Czytaj...

Odżywki, jakie można stosować by być w idealnej formie

Po długotrwałej oraz bardzo meczącej zimie pozostały już chyba tylko wspomnienia. Najbliższe dni bez wątpienia będą coraz bardziej ciepłe, co spowoduje, że będziemy nosić bardziej swobodne ubrania. Nie każdemu to jednak będzie w pełni odpowiadać, ponieważ niektórzy przez czas dłuższej zimy zdołali nadrobić parę niepotrzebnych kilogramów, których wiosną nie będzie można zakryć sporą ilością garderoby.
Czytaj...

Ładna sylwetka i imponująca kondycja

Jeśli chcemy chwalić się piękną figurą oraz wspaniałą kondycją przez długie lata, powinniśmy systematycznie uprawiać aktywność fizyczną. Jest to stary banał, ale pomimo wszystko, wciąż mnóstwo ludzi nie stosuje tej złotej zasady. Współczesny tryb życia, gdzie duża część ludzi przeżywa dzień siedząc za biurkiem, niezwykle szkodzi naszemu zdrowiu.
Czytaj...

Chcesz mieć dziecko – zacznij od badań

Niemało pań i panów chce zainicjować ciągłe uprawianie rekreacji, zainicjować ćwiczenia fizyczne w dziedzinie sportowej, która interesuje oraz zachęca szczególnie. Profesjonalistę takiego jak trener osobisty Katowice są w stanie polecić od ręki, ponieważ najlepsi fachowcy w naszym kraju są właśnie z tego miasta. Najszersze możliwości rozwoju fizycznego i psychicznego, na jaki pozwala osobisty trening ze specjalistą, zostaną docenione przez ćwiczących już w krótkim czasie.
Czytaj...

jakie sprzęty kupić?

Fitness w domu – orbitrek, czy bieżnia?
Wszyscy wiemy, jak ważny jest aktywny tryb życia. W jaki sposób jednak trenować, kiedy żyjemy w ciągłym pośpiechu i brak nam czasu na wyjście na siłownię? To proste! Trzeba zaopatrzyć się w sprzęt fitness w domu. Bardzo popularne są bieżnie treningowe oraz orbitreki. Co jednak wybrać? Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie „bieżnia do biegania, czy orbitrek kettler?”
Czytaj...

Typy operacyjnego leczenia częstokroć występujących chorób oczu

Operacje zeza Warszawa. Popularnym zabiegiem okulistycznym wykonywanym w warszawskich klinikach okulistycznych jest operacja zeza. Zez jest chorobą, która polega na niewłaściwym poruszaniu się gałek ocznych. Za ich nierównoległe ustawienie są odpowiedzialne osłabione mięśnie oczne. Uwzględniając kierunek odchylenia oka wyróżnić można zez: rozbieżny, zbieżny, skośny, ku górze i ku dołowi. Zez wykrywa się najczęściej u małych dzieci. Jest to bardzo istotne, ponieważ im szybciej wykryje się chorobę, szansa na pełne wyleczenie wzrasta. Głównymi przyczynami zeza są: czynniki genetyczne, zaburzenia neurologiczne, choroby gałki ocznej, mięśni oka lub nerwów unerwiających te mięśnie.
Czytaj...

Ruszajmy się na zdrowie!

Sezon urlopowy już co raz bliżej i pora zacząć organizować zasłużone wakacje. Większość z nas bez wątpienia marzy o cudownym wypoczynku nad tropikalnym morzem. Perspektywa beztroskiego wylegiwania się na gorącej plaży pomaga nam w jakiś sposób przeżyć kolejną godzinę w pracy.
Czytaj...