Suplementy, jako element zbilansowanej diety

Gdy chcemy utrzymać zdrowie i dobre samopoczucie na całe życie, warto zwrócić uwagę na to, czy dostarczamy sobie wszelkich niezbędnych substancji. Zbilansowana dieta, bogata w białko, złożone cukry, świeże owoce i warzywa to dobra baza. Kolejna sprawa to ćwiczenia. Nie musimy od razu biegać maratonów, czy zdobywać ośmiotysięczników, maszerowanie i jazda na rowerze spokojnie wystarczą. Dobrze jest dbać o siebie.

Czytaj...

Zdrowe budowanie mięśni

Kiedy sporo trenujemy, budujemy muskulaturę, rzeźbimy ciało musimy bardzo zwracać uwagę na to co i jak jemy. Niezwykle istotne jest to, żeby dostarczać ciału wszelkich potrzebnych substancji odżywczych. niezwykle istotne są proporcje węglowodanów do białka i tłuszczów. Każdy z wymienionych składników jest nam potrzebny, więc każda dieta wykluczająca lub mocno ograniczająca którykolwiek z nich z założenia nie może być dobra.
Czytaj...

Zdrowe budowanie mięśni

Jeżeli dużo ćwiczymy, budujemy muskulaturę, rzeźbimy ciało musimy bardzo zwracać uwagę na to co i kiedy jemy. Bardzo istotne jest to, by dostarczać organizmowi wszelkich niezbędnych substancji odżywczych. Bardzo istotne są proporcje węglowodanów do białka i tłuszczów. Każdy z tych składników jest nam konieczny, dlatego każda dieta eliminująca albo mocno ograniczająca którykolwiek z nich z założenia nie może być zdrowa.
Czytaj...

Suplementy, które pozwolą nam schudnąć.

Coraz większa rzesza Polaków ma duże problemy z utrzymaniem odpowiedniej wagi i smukłej sylwetki. Na szczęście jednak coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że nadwagi nie można bagatelizować, bowiem jest ona olbrzymim zagrożeniem dla naszego zdrowia, bowiem wywołuje mnóstwo chorób zagrażających też życiu. Fakt ten jest już powszechny w polskim społeczeństwie, dlatego też wraz z przyjściem wiosny wielu z nas planuje wdrożyć odchudzanie.
Czytaj...

porady dietetyka

Droga do poprawy kondycji i wyglądu naszego ciała to często szereg starań i wyrzeczeń. Dzięki poradom specjalistów i najnowszym osiągnięciom takich dziedzin jak dermatologia estetyczna, droga ta wcale nie musi być zawiła. Walka z nadwagą czy poprawa kondycji organizmu – powodów do zrzucenia zbędnych kilogramów może być wiele. Sprawdzona recepta na skuteczne odchudzanie jest jednak jedna: zdrowa dieta, połączona z ruchem i nowoczesnymi zabiegami medycznymi. Taka kombinacja działań przynosi upragniony efekt, a konsekwentnie stosowana pozwala zapomnieć o problemach z wagą na długie lata.
Czytaj...

Badanie krwi – klucz do profesjonalnej diagnostyki pacjenta

W dzisiejszych czasach diagnostyka jest wyjątkowo prężnie rozbudowującą się dziedziną. Często z zaledwie paru kropli krwi można dowiedzieć się o pacjencie wyjątkowo wiele – na przykład czy odżywia się prawidłowo, jaki jest jego obecny stan zdrowia, czy choruje na wybrane chroniczne schorzenia. Krew transportuje wszystko, co jest konieczne dla odpowiedniego funkcjonowania organizmu – to w niej są transportowane krwinki, tlen oraz składniki odżywcze – i dlatego też można dzięki niej otrzymać bardzo dużo informacji.
Czytaj...

Menu dla dietetyków

Niskocholesterolowa, niskobiałkowa, bogato resztkowa… – rodzaje diet można wymieniać bez końca. Co wybrać? Konsultacja dietetyczna to spotkanie z dietetykiem, który dobierze odpowiednią dietę do indywidualnych potrzeb. Tylko tak można działać skutecznie i cieszyć z satysfakcjonujących efektów. Zrzucić zbędne kilogramy – to podstawowy cel, który przyświeca większości osób decydujących się na dietę.
Czytaj...

Suplementy, częścią zbilansowanej diety

Gdy chcemy zachować zdrowie i dobre samopoczucie na całe życie, dobrze jest pomyśleć, czy dostarczamy sobie wszystkich niezbędnych substancji. Odpowiednia dieta, bogata w białko, złożone węglowodany, świeże owoce i warzywa to podstawa. Druga kwestia to ruch. Każdy wysiłek fizyczny sprawi, że będziemy lepiej się czuć i dłużej będziemy sprawni. Nie musimy od razu biegać maratonów, czy zdobywać ośmiotysięczników, spacery i wycieczki rowerowe spokojnie wystarczą. trzeba także dbać o siebie. Używanie odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych pozwoli nam utrzymać urodę. Nasza skóra stanie się gładsza i zdecydowanie później pojawią się oznaki starzenia.
Czytaj...