Ćwieki są wciąż na topie

W ostatnim sezonie panowały ciuchy ozdobione różnego rodzaju ćwiekami, nitami oraz także kolcami. W sklepach pojawiły się już też kolekcje z nowego sezonu, które pokazują, że moda na ćwieki będzie trwać jeszcze przez pewien okres. Dotychczas takie dodatki przynależne były jedynie osobom o rockowych i metalowych gustach. Aktualnie ćwieki można dostrzec nawet na eleganckich sukienkach czy gustownych torebkach.

Porządki w szafie

Autor: Rubbermaid Products
Źródło: http://www.flickr.com

Pośród dostawców ubrań ozdobionych omawianymi drobiazgami na pewno prym wiodą sklepy sieci H&M. Zarówno kolekcja będąca w tym czasie już na wyprzedaży, jak i odzież z nowej dostawy posiadają ozdobienia w postaci nitów czy ćwieków. Prawdę powiedziawszy trochę ciężko byłoby w tej chwili wyszukać sklep, w którego asortymencie nie byłoby chociaż jednej rzeczy odpowiadającej temu trendowi.

Ozdoby takie najczęściej umieszcza się w miejscach, gdzie nie będą one zagrażały żadnym zadrapaniem skóry albo uszkodzeniem innych części naszych ubrań. Ćwieki świetnie zatem prezentują się na kołnierzykach, mankietach czy po zewnętrznej stronie spodni. Znacznie bardziej ostre kolce raczej obsadzone są na wysokości ramion, tak by nie sprawiały kłopotu noszącym je panom czy paniom. Natomiast torby H&M swoje ozdoby umieszczone mają najczęściej z przodu, tak aby przymocowane do nich ćwieki lub nity nie zaciągały pozostałej części naszej garderoby.

Poza wspomnianą wcześniej możliwością zaciągnięcia przez ćwieki innych naszych ubrań, problematyczne może również okazać się pranie rzeczy z ćwiekami. Ponad to wszyscy ci, którzy piorą ubrania tylko w automatycznej pralce, a pranie ręczne jest im obce powinni dobrze przemyśleć zakup takiej odzieży.

Kliknij śmiało ten link a przekonasz się, że w najświeższym źródle (http://www.equiversum.pl/pl/c/baty-i-palcaty/32) opublikowano niesamowicie intrygujące informacje. One też są emocjonujące.

Często bowiem na zaleceniach widniejących na metce znajduje się informacja o konieczności ręcznego prania takiej rzeczy, co może być zwyczajnie uciążliwe. Powinno się więc zawsze bardzo dokładnie zapoznać się z instrukcją zamieszczoną na metce, aby uniknąć tego typu przykrych niespodzianek. Dla bezpieczeństwa odzieży należy też prać odzież na lewej stronie.

Źródło: domodi