Lecz depresję lampami

Depresja sezonowa to poważny problem, który dotyczy wielu ludzi. W tym miejscu powinno się zaznaczyć, że rzecz tu o przewlekłej depresji, a nie krótkim zaburzeniu nastroju. Wiele ludzi myli te dwa zagadnienia i w ten sposób depresja jest pomyłkowo rozumiana. Depresja sezonowa pojawia się wtedy, gdy otrzymujemy zbyt mało promieni słońca.

Lampa antydepresyjna

Źródło: www.ilumina.pl

Oczywistym czasem jej działania są miesiące jesienne i zimowe, gdyż wtedy dni są parogodzinne, a słońce świeci kiepsko i pod niewielkim kątem.

Blask Słońca jest fundamentalny dla naszego samopoczucia, bo moderuje działanie naszego systemu. Pobudza wydzielanie ważnych hormonów. Wspomaga dopasowanie do zbilansowanego rytmu dobowego – to oczywiste, że dobrze wyspany człowiek jest w lepszym nastroju, niż zmęczony bezsennością. Depresja jesienna to schorzenie, z którą dobrze jest zgłosić się po ratunek do psychiatry.

Serdecznie zapraszamy do zgłębienia większej ilości postów na ten temat. Jeśli Cię on intryguje, to zobacz witrynę (https://www.takaposciel.pl/posciel-3d-kwiaty), na której zaprezentowane są uzupełniające teksty.

Terapia zazwyczaj to branie codziennie tabletek oraz uczęszczanie na grupy terapeutyczne. W naszym kraju od niedawna możliwe jest także inne rozwiązanie, które wspomoże nas w batalii z zimowym dołem.

Światłoterapia, jak wskazuje sama nazwa, to kurowanie depresji światłem. W naszym kraju są ośrodki, które przeprowadzają okresowe sesje naświetlania takimi urządzeniami. lampy antydepresyjne tworzą gęste światło, które naśladuje blask słoneczny. Umysł nabiera się na takie małe oszustwo i w rezultacie reaguje tak, jakby dostał sporą dawkę prawdziwego światła naszej centralnej gwiazdy.

Terapia światłem może być odbywana również w mieszkaniu. W sieci odszukasz wiele sklepów, które proponują kupno skutecznych lamp antydepresyjnych – odwiedź. To fantastyczne rozwiązanie, jeśli pracujesz w mieszkaniu. Taką lampę da się postawić sobie na biurku i w ten sposób napawać się blaskiem słonecznym przez cały okres zimowy. Miej na uwadze, by decydować się na lampy sprawdzonych sprzedawców, którzy dostali istotne certyfikaty. Lampy antydepresyjnie dostaniesz już za kilkaset złotych. To niewielka cena za fantastyczny humor nawet podczas szarych jesiennych dni. Humor jest wszakże bezcenny.

Źródło: Ilumina