Co należy wiedzieć o montażu drzwi wewnętrznych lub zewnętrznych?

Drzwi są niezwykle ważnym elementem każdego domu. W zależności od miejsca, w którym się znajdują, zmienia się ich rola, a co za tym idzie wygląd i tworzywo, z którego są zrobione. Drzwi zewnętrzne, prowadzące do wnętrza domu, muszą być bardziej trwałe. Ogromnie istotną rolę spełniają tu zamki jak również wszystkie zabezpieczenia antywłamaniowe. Dlatego takie są zrobione z grubych, odpornych materiałów.

Drzwi wewnętrzne natomiast w większości sytuacji nie wymagają aż tak dużej liczby zabezpieczeń. Producenci dążą do tego, by ich towary zapewniały bezpieczeństwo domownikom przy jednoczesnym spełnianiu wymogów estetycznych. Innym typem będą drzwi stosowane nie w prywatnych domach i mieszkaniach, a w miejscach użyteczności publicznej. Drzwi pasujące do witryny sklepowej czy innego miejsca powinny automatycznie spełniać zupełnie inne wymogi. Widać to bardzo wyraźnie na przykładzie takich instytucji jak banki czy kantory, gdzie niebezpieczeństwo włamania jest bardzo duże. W takich punktach każdy element budynku musi posiadać dużą liczbę zabezpieczeń.

Przygotowania do wstawiania drzwiMontaż drzwi nie musi być zadaniem skomplikowanym. Poziom trudności zależy przede wszystkim od umiejscowienia, a co się z tym wiąże – od rodzaju produktu. Istnieje bowiem parę rodzajów drzwi, jak również szeroka gama materiałów, z których będą zrobione. Mogą być to takie materiały jak drewno, a stosuje się różne jego gatunkiużywa się wielu odmian, tworzywa sztuczne oraz metal. Istotne jest by ustalić wcześniej, w którym kierunku drzwi będą się otwierać. Do montażu drzwi można zatrudnić specjalistę lub wynająć firmę. Można także zrobić to na własną rękę. W tym drugim przypadku należy przygotować potrzebne środki i narzędzia, do których zalicza się listwy przypodłogowe Invado, a także zdobyć wiedzę na ten temat.

MontażNajważniejszym elementem są ościeżnice. To właśnie ościeżnica jest tą montowaną częścią. W pierwszej kolejności należy połączyć ze sobą jej części. Po wstawieniu ościeżnicy (np. takiej): we wcześniej zrobionym otworze, mocuje się ją przy użyciu kotw. Należy pamiętać o elementach, których zadaniem jest tłumić niepożądane dźwięki. Następnie dokonuje się uszczelnienia za pomocą pianki montażowej. Kolejnym procesem jest mocowanie zawiasów. Ważnym elementem są również listwy przypodłogowe drewniane (www.invado.pl/produkty/listwy-przypodlogowe) lub z innych tworzyw.