Piękne kwiaty z Praszki

Praszka – niewielkie miasteczko na Opolszczyźnie. Tylko trochę ponad osiem tysięcy mieszkańców, kilka zabytków. Wydawać by się mogło, że w tym miasteczku nic się nie dzieje. A jednak to błąd. Praszka jest dobrze działającym ośrodkiem przemysłowym i usługowym. Mają tu swoją siedzibę zakłady motoryzacyjne, fabryka produkująca maszyny pakujące i jeszcze kilka zakładów.

Chryzantemy

Autor: http://www.flickr.com
Źródło: http://www.flickr.com
A w odległości tylko paru kilometrów trafimy na coś całkowicie innego. Została tam stworzona uprawa chryzantem. Jedna z największych i najlepszych w naszym kraju. Z pewnością należy pojechać tam, nawet po to, by obejrzeć tę uprawę na własne oczy. Regularnie organizowane są dni otwarte, gdy to możemy oglądać najbardziej dorodne okazy i najnowsze gatunki.

Nie tylko na cmentarz

W naszych okolicach chryzantemy cieszą się największą popularnością na przełomie października i listopada, gdy ozdabiamy nimi groby. To ogromna szkoda, że są tak mocno kojarzone jako ”kwiaty na grób”, bo rośliny te sprawdzają się idealnie jako ozdoby ogrodów i balkonów. Są o wiele bardziej odporne niż najczęściej kupowane pelargonie (szerzej tutaj: http://projektoskop.com.pl/53-pelargonie-czy-wiemy-o-nich-wszystko/) i surfinie.

Mamy ogromną liczbę odmian tych kwiatów, a wszystkie są bardzo dekoracyjne. Możemy wybierać z bogatej gamy odcieni – od białych, przez różowe, pomarańczowe, żółte do czerwonych i bordowych.

Masz ochotę poszerzyć wiedzę z tego interesującego tematu? Zatem świetnie trafiłeś. Po prostu kliknij to ogrodzenia metalowe wrocław i przejdź do kolejnej witryny.

Można kupić rośliny o malutkich kwiatkach, tych w średnim rozmiarze a także wielkich jak męska pięść. Tworzą przepiękne kolorowe kule w doniczkach i nie można od nich oderwać wzroku.

Nie tylko jesienią

Kwiaty te kojarzą się nam zwykle z jesiennymi miesiącami, a istnieje sporo zachwycających odmian letnich, które właśnie w tej chwili kwitną obficie i wspaniale. Może warto zdecydować się na ozdobienie tarasu czy ogrodowych rabatek właśnie chryzantemami?

W Polsce z roku na rok letnie miesiące są coraz gorętsze. Z roku na rok temperatura się podwyższa, więc trudno nam dbać o kwiaty. Nawet podlewane kilka razy dziennie, często schną i tracą całą swoją urodę. A chryzantemy to rośliny zdecydowanie bardziej wytrzymałe, więc jeśli zdecydujemy się właśnie je posadzić, nasz balkon będzie piękny aż do pierwszych mrozów.

Źródło: Chryzantemy Praszka