Wspomaganie aktywności fizycznej

Dążenie do upragnionej sylwetki to generalnie 3 ważne składniki. Primo, odpowiednia dieta. Nie można lekce sobie ważyć wpływu dobrego jedzenia. Jeżeli twoim dążeniem jest przyrost masy mięśniowej, trzeba przyjmować pokarm ponad bilans kaloryczny. Osoby, które się odchudzają, powinny jeść poniżej zapotrzebowania dziennego. Menu atlety powinno być bogate w białko, nienasycone tłuszcze i złożone cukry.

suplementy diety

Autor: Centrum Naturhouse
Źródło: Centrum Naturhouse

Po drugie, dobry trening. W Internecie znajduje się sporo witryn tematycznych, gdzie ćwiczący znajdzie prawidłowy plan ćwiczeń (serwis z treningami), dopasowany do celu. Należy nie zapominać, że rozkład ćwiczeń musi być modyfikowany raz na pewien czas.

No i po trzecie w końcu, siódme poty na siłowni muszą być wspierane przez kluczowe suplementy diety, takie jak np. bcaa. Poniżej opisujemy 3 najczęściej kupowane wspomagacze treningowe.

Bcaa liquid to ważny typ aminokwasów, czyli związków, z których zrobione są białka.

Astaksantyna w kapsułkach

Autor: http://sxc,hu
Źródło: http://sxc,hu

To oznacza, że znajdziesz je w każdym jedzeniu zawierającym ten budulec, takim jak np. jajko. Jednakże warto jeść je dodatkowo, w postaci proszku lub tabletek. Genialnie wspierają regenerację i wzrost masy mięśniowej. Dobrze je brać zaraz po opuszczeniu siłowni, gdyż wtedy działają najskuteczniej, a nasz organizm najbardziej ich potrzebuje.

Creatine (kreatyna) to związek, który silnie stymuluje budowanie muskulatury. Występuje w wielu różnorakich postaciach chemicznych. Najstarszą i najtańszą odmianą creatine jest monowodzian, do nabycia generalnie w każdym sklepie z odżywkami.

Algi w tabletkach

Autor: Vitana
Źródło: Vitana

Analogicznie jak w wypadku bcaa, kreatyna oferowana jest pod postacią proszku lub tabletek.

Tribulus terrestris to roślina, z której suplement cechuje się wpływem stymulującym produkcję testosteronu. Jak powszechnie wiadomo, ten hormon jest najważniejszy przy robieniu mięśni, dobrze jest zatem podbijać jego stężenie metodą naturalną. Tribulus zaleca się zwłaszcza osobom, które ukończyły trzydziesty rok życia, bo wtedy produkcja hormonu zaczyna spadać.

Nie ociągaj się, a jeśli zaciekawił Cię opisywany temat, to odsyłam do www. W tym miejscu znajdziesz ciekawe wątki.

Osoby młode nie powinny go łykać, jest to bez sensu.