Zabawki a wiek dziecka

Szukając zabawek dla swojego dziecka, należy się nieco wysilić. Czy należy zdecydować się na najmodniejsze pluszaki, czy raczej skoncentrować się na ekologicznych klockach? Czy najmłodsi rzeczywiście potrzebują edukacyjnych gier? Może lepiej zdecydować się na tradycyjną lalkę. Sprawdź, pod jakim kątem szukać odpowiednich zabawek.

Zazwyczaj przy wyborze zabawek uznajemy, że różowy kucyk okaże się idealnym upominkiem dla dziewczynek, a Lego Ninjago to wymarzony prezent dla pomysłowego chłopca. Zabawka musi koniecznie być czymś przyjemnym i stymulować rozwój pupila. W związku z tym jedynym sposobem może być dobieranie zabawek do wieku dziecka. Dzięki temu najmłodsi mają możliwość oswajania się z otoczeniemoraz zwyczajnie się zrelaksować.

Zabawki dla niemowląt

Najmłodsze dzieci nie skupiają się tylko na przedmiotach, ale doświadczają świata zmysłowo. Dobrze więc działają na nie kolorowe gadżety, grające zabawki, a nawet kolorowe gryzaczki i smoczki Avent czy Tomee.

Ten nasz odnośnik (http://www.demostenes.com.pl/jezyki/portugalski/) prowadzi do wpisu, który posiada unikalne treści – z pewnością Cię zainteresują i będą przydatne.

Coraz większą popularnością cieszą się maty edukacyjne w przyjaznych kolorach. Często nad nią zawiesza się intrygujące przedmioty, które dodatkowo stymulują umysł dziecka.

Zabawki dla rocznego dziecka

Autor: Trefl

W tym wieku dziecko zaczyna powoli weryfikować swoje zabawki i interesować się nimi. Jak zwykle bardzo ważne jest, by elementy, którymi się posługuje nie wyrządziły żadnej krzywdy, czyli były na tyle duże, żeby nie zostać połknięte. Dobrze, żeby zabawki posiadały. Dziecko mozolnie dowiaduje się jak zapamiętywać kształty, dlatego pożyteczne okazują się gadżety, które trzeba odpowiednio ułożyć. Książki z barwnymi ilustracjami, posiadające specjalne przyciskiprezentujące np. odgłosy zwierząt, też są dobrym pomysłem. Istotne, aby gadżety dla najmłodszych nie były zbyt stresujące, oznacza to, że nie mogą dostarczać zbyt wielu bodźców równocześnie.

Zabawki dla przedszkolaków

W tej sytuacji sprawa wygląda znacznie lepiej, ponieważ dzieci same poinformują rodziców, co im się podoba i umieją krytycznie spojrzeć na zabawkę. W wyważony sposób należy przemycać gry i zabawy edukacyjne, które pomagają rozwijać wyobraźnię przestrzenną. Dzieci samodzielnie potrafią konstruować swój świat za pomocą zabawek, nie wolno zatem przesadzać z tego typu edukacyjną zabawą. Wszystkie zabawki, którymi można bawić się w ruchu okazuje się świetnym rozwiązaniem. Poza tym warto przyłożyć się do rozwoju zdolności u dzieci, więc nie zapominajmy o plastelinie i akcesoriach do malowania.