Jaki rodzaj pracy ma wybrać programista – freelancer czy etat?

Pytanie, które widnieje w temacie poniższego tekstu, jest niebywale ważne dla każdego absolwenta, który pragnie zatrudnić się jako informatyk. Należy od razu podkreślić, że praca na etacie i wolny zawód mają solidne defekty i plusy. Dalej wymienię jasno właściwości tych typów zatrudnienia.

internet

Autor: TwojaBateria.pl
Źródło: TwojaBateria.pl
Informatyk na stałym zatrudnieniu nie obawia się o pieniądze. Systematycznie ma na konto stały przelew. Firma płaci za niego składki socjalne – np.

Czy chcesz może mieć link do strony zbiorniki stalowe na wodę, gdzie czekają na Ciebie nowe wpisy? Sądzimy, że spodoba Ci się nasz portal.

na NFZ. informatyk freelancer ma zdecydowanie mniej ciekawą sytuację. Umowa o dzieło nie zawiera w ogóle składek na FUS i emeryturę. Jego zarobki stają się niesystematyczne i zależne zwykle od uśmiechu losu. freelancer może zadowolić się tym, że jego dochód został niżej opodatkowany. W wypadku zakontraktowania utworów (programy), pięćdziesiąt procent wpływu traktuje się jako koszt uzyskania. Tak nakazuje dzisiejsze prawo fiskalne i należy posiadać nadzieję, że ten stan zostanie zachowany.

E-biznes, internet

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Freelancera nie obchodzą ustalone godziny etatu. Pracuje, gdy sam uzna to za konieczne. Nie ma konieczności opuszczać mieszkanie, może wygodnie sobie zasiąść przed ekranem i nie przejmować się dress codem. Pracownik na akord jest zobowiązany do meldowania się w miejscu pracy o wczesnych godzinach rannych i jest ciągle obserwowany przez szefostwo.https://www.pitprojekt.pl/wypelnianie-pit/ pit projektNa domiar złego w znacznym odsetku firm obowiązuje niekomfortowy strój. Trwały nadzór nad sobą posiada jednak znaczny plus. Programista wolny może wpaść w sidła braku motywacji. Nie każdy umie sobie dać radę z ustaleniem indywidualnego grafiku roboty. Brak motywacji skreśla zatrudnienie jako freelancer. To niemiła prawda, którą wszyscy są w stanie zrozumieć.
W momencie, kiedy wstawiasz w wyszukiwarkę frazy np. „praca programista lub „wynajmę informatyka” skrupulatnie sprawdź warunki zatrudnienia. Przemyśl, która z opcji zatrudnienia tobie pasuje i nie skapituluje z indywidualnymi predyspozycjami.

Źródło: Itkontrakt.pl