Pielęgnowanie skłonnej do alergii skóry głowy

Zazwyczaj głośno jest o dbaniu o włosy, jakie odżywki do włosów, pianki są idealne do odpowiedniego rodzaju włosów.

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Odżywki do włosówPoruszane są ponadto kwestie porównania urządzeń do modelowania, jak szczotki czy maszynki. Mało jednak mówi się o pielęgnacji skóry głowy, która jest równie istotna, jeśli nie istotniejsza od włosów. To od jej stanu zależy jak (sprawdź informacje na stronie) szybko wzrastają włosy, czy są zdrowe i silne.

Skóra głowy to nic innego, jak kontynuacja naszej skóry pod włosami, dlatego też może być mało odżywiona, pozbawiona wody, starzeć się, tak jak nasza pozostała skóra. Wrażliwa skóra głowy, tak samo jak skóra twarzy, odznacza się objawianiem zaczerwienienia i przesuszenia oraz pozbawieniem bariery ochronnej o kwaśnym odczynie – zrównoważonej mieszaniny hydrolipidów, która ma działanie jak naturalny element ochronny skóry.

Przyczyny bywają rozmaite, zależne są od fundowania różnych zabiegów chemicznych jak np. trwała, farbowanie włosów, prostownice czy nawet maszynki do strzyżenia i golenia, a nawet od wpływu środowiska, takich jak (www) dość wysokie temperatury powietrza i dym z kominów. Chociaż niestety zbyt gorące powietrze otrzymujemy od specjalistyczne suszarki do włosów kiepskich firm.Oprócz tego w istotne są czynniki ściśle genetyczne, które warunkują posiadanie wrażliwszej powłoki skórnej, co sprawia, że skóra głowy jest bardziej skłonna do podrażnień.

Jeżeli zaobserwowaliście u siebie powyższe objawy, warto sięgnąć po specjalistyczne produkty przeznaczone do delikatnej skóry głowy, które skutecznie usuną te nieprzyjemne uczucia.

Źródło: Lokikoki.pl