Dbaj o siebie podczas ciąży

Zdrowie przez 9 miesięcy to właściwie konieczność. Kobiety starają się idealnie żywić, wymyślają sobie nowe ćwiczenia, łykają witaminy. Jak wytrzymać ciążę bez kłopotów?

Kobieta w ciąży

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Leki w ciąży

Okres ciąży ma związek ze sporą odpowiedzialnością. Przez ten okres należy o siebie troszczyć inaczej niż zwykle. Trudno jednak, żeby w tym czasie nie przytrafiła się żadna infekcja. Łykanie leków w ciąży jest skomplikowane, ale sporo medyków uważa, że leki homeopatyczne są najlepszym rozwiązaniem na przeziębienie i problemy żołądkowe.

Poza tym mogą złagodzić mdłości charakterystyczne na początku ciąży. Właściwie każdaapteka on-line ma w ofercie leki (zobacz czopki na zaparcia) stworzone dla przyszłych mam, ale bez konsultacji z lekarzem nie wolno łykać niczego.

Warto też wybrać się na szczepienia Wrocław dla uniknięcia powikłań np. po grypie.

Ciąża może mieć związek z różnorakimi dolegliwościami. Bywa, że potrzebne są również leki na hemoroidy. Tylko niektóre z nich sprzedawane dla ciężarnych.

Aktywna mama

Ciąża

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Żadna kobieta nie zamierza w przybrać więcej niż powinna. Zajęcia sportowe dla mam są coraz popularniejsze, a panie z brzuszkami zapełniają kluby fitness. Bardzo ważne, żeby być aktywną i nie nudzić się przed telewizorem. Praca też ma znaczenie i dzięki niej łatwiej pozostać aktywną przez 9 miesięcy – Ceneo.

U ciężarnych zmienia się także krążenie, a to powoduje czasami żylaki. Również dlatego tak ważne są buty bez obcasa i wygodne spodnie i aktywność fizyczna. Tutaj również przydają się żele usprawniające krążenie krwi, jednak trzeba wybierać te przeznaczone dla ciężarnych, takie jak Mustela.

Badania prenatalne

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Dieta

Dieta w tym czasie wcale nie wiążę się z rewolucyjnymi zmianami – to po prostu zdrowe i regularne żywienie. Kaloryczne jedzenie powinno zniknąć, a owoce i warzywa muszą pojawić się w jadłospisie na zawsze. Najlepszym pomysłem są organiczne towary – Eko Misz Masz.

Przede wszystkim trzeba zróżnicować posiłki i jeść ryby, warzywa duszone lub na parze. Każdego dnia należy pamiętać o sporej ilości błonnika, stąd też można kupować pełnowartościowe przegryzki pomiędzy posiłkami. Koniecznie trzeba zrezygnować z zachcianek.