Foto tapety do domów

Oryginalne projekty wnętrz idealnie pasują do współczesnego stylu. Pole do popisu jest spore, dlatego wszystko zależy od pomysłu, ale też od poczucia stylu. Ściany to największe wyzwanie. Farba (zobacz farba do mebli z płyty) czy tapeta, a może lepiej odmienić zupełnie pokoje?

Pod koniec XX w. nadeszła moda na tapety, które konkurowały z gustowną boazerią. Malowanie jest najłatwiejsze, daje też możliwość szybkiej zmiany wystroju, gdy zechcemy zmienić kolor. Przestaliśmy bać się wyrazistych kolorów i bawienie się kolorami na ścianach jest standardem. Pomarańczowo-czarna kuchnia jest ekstrawaganckim projektem, chociaż takie połączenie łatwiej zobaczyć u znajomych, nie jedynie w katalogu.

Naklej sobie drzewo

Coraz popularniejsze stają się naklejki na ścianę . Kwiatowe wzory, secesyjne zdobienia albo drzewka w kontrastującym ze ścianą kolorze. Wystarczy zdecydować się na najlepsze miejsce i z marszu urozmaicić je ładnym wzorem – równie szybko można się go odkleić. W dziecięcych pokojach, tuż nad spaniem można przykleić misia z ulubionej dobranocki i tworzyć wesołe historie z postaciami kreskówki. Dzięki naklejkom można też zmienić pokoik malucha w kolorową łąkę.

Ściana jako dzieło sztuki

Fototapety mogą kojarzyć się po raz kolejny z końcem wieku i słynną meblościanką, zdecydowanie dzisiaj nie muszą pokazywać jelenia na rykowisku. Współczesna fototapeta powinna przedstawiać to, czego chcemy. Wielbiciele nietypowych zdjęć wybiorą rzeczywiście najlepsze ujęcia dzikiej natury lub zdjęcie panoramiczne tętniącego życiem miasta, co bardzo dobrze komponuje się ze stylem industrialnym. Dziwne obrazy nie powinny zasłaniać całej powierzchni, największej ściany, dobrze, by mogły być wprowadzone jako centralny akcent, jednak w połączeniu z pasującym kolorem farb.

Panele szklane

W kuchni i łazience tak naprawdę nie musi królować glazura. Panele ze szkła to ciekawa alternatywa dla płytek. Pomiędzy zlewem a wiszącymi szafkami każdy może zamieścić sobie owocowe zdjęcia albo rustykalne wzory na szklanych płytach. W łazience takie szkło w kolorze soczystej limonki, sprytnie oświetlone, zrobi niezłe wrażenie na gościach. To zdecydowanie rozwiązanie dla uwielbiających ekstrawagancję połączoną z elegancją.

Z pełną odpowiedzialnością zalecam te informacje (https://jeger.pl/) każdemu miłośnikowi tego zagadnienia. One niewątpliwie również są warte przeczytania.

/J]