Kabina prysznicowa w łazience

Osoby w podeszłym wieku albo niepełnosprawne ruchowo często mogą mieć kłopoty z korzystaniem z wanny jeśli chodzi o łazienki. Zdarza się, że jest to dla nich wręcz niemożliwe. Dlatego mieszkania takich ludzi zwykle dostosowuje się do ich stanu montując w łazience prysznic. Chodzi tu nie tylko o komfort, ale także o bezpieczeństwo.

łazienka

Autor: Bit Boy
Źródło: http://www.flickr.com

Aquaform kabiny produkowane są w różnych rozmiarach, mogą być szklane lub zrobione z pleksi, zatem każdy może znaleźć dla siebie coś odpowiedniego i w stosunkowo niskiej cenie. Oczywiście, należy nastawić się na trochę bałaganu i hałasu w czasie remontu łazienki, ale na pewno warto. Bezpieczeństwo jest najistotniejsze. Idealna dla niepełnosprawnych kabina prysznicowa, to taka nie mająca brodzika – montowana bezpośrednio na podłodze – żeby nie trzeba było unosić nóg przy wchodzeniu do niej.

O sprawach dotyczących rozmaitych kwestii dowiedzieć się można z internetu. Wówczas wystarczy zobaczyć tekst o omawianym zagadnieniu oraz przedstawić szczegóły (https://www.dobroplast.pl/).

By móc postawić taką kabinę koniecznie jest odpowiednie wypoziomowanie podłogi – aby| woda spływała do odpływu, a nie wylewała się na łazienkę. Warto zlecić przebudowę sprawdzonemu fachowcowi, wtedy będziemy mieli gwarancję, że wszystko zostanie zrobione na najwyższym poziomie. Tutaj więcej:

łazienki, umywalki, wanny

Gdy już kabina jest wstawiona dobrze jest pomyśleć o dodatkowym istotnym elemencie wyposażenia. Chodzi o siedzisko prysznicowe.

Znajdujący się w analogicznym portalu artykuł bez dwóch zdań także Cię zaciekawi – to wciągający wpis traktujący o opisywanej kwestii.

Najczęściej przykręcane jest wprost do ściany w kabinie, czasami ma nóżki, można je opuszczać, więc nie zawadza innym lokatorom w korzystaniu z kabiny.

Dobrze jest pomyśleć nad takim rozwiązaniem, jeśli któryś z naszych bliskich ma kłopot, by poradzić sobie z używaniem wanny. Naturalnie, remont łączy się z nakładami finansowymi, ale to bezpieczeństwo jest istotne i nie ma co zakładać, że jakoś to będzie. Bądźmy mądrzy przed szkodą i nie dopuśćmy do tego, by wydarzył się jakiś wypadek. Jeżeli dobrze to zaplanujemy, to uda nam się zamknąć w kwocie, która nas nie zrujnuje, a nasz dom stanie się przyjazny dla niepełnosprawnej czy starszej osoby.