Z jakich powodów budowanie domowej siłowni powinno się zacząć od atlasu

Niewątpliwie posiadanie w domu dobrze wyposażonej siłowni to luksus. Należy jednak odpowiedzieć sobie na pytanie – z czego taka siłownia powinna się składać? Podstawą każdej siłowni, także tej domowej na pewno są atlasy do ćwiczeń. Przyrząd ten umożliwia trening siłowy niemal wszystkich partii mięśni. Trenować możemy zarówno nogi, plecy, a także ramiona oraz klatkę piersiową.

Odzież sportowa

Autor: Adidas
Źródło: Adidas

Atlas do siłowni łączy w sobie po prostu elementy wyposażenia wielu urządzeń treningowych, stąd właśnie jego szeroka funkcjonalność.

Właśnie dlatego konstruowanie domowej siłowni (przejdź do oferty) powinno się rozpocząć od atlasu (ćwiczenia w domu). Zajmuje on dość mało miejsca, uwzględniając jego możliwości, co jest niewątpliwym atutem w przypadku, jeśli siłownia ma zostać umieszczona w domu.

Czy znalazłeś potrzebne informacje na omawiany temat? Jeśli tak, to świetnie, ale nie mniej ciekawe będą wiadomości na niniejszym portalu. Wówczas przejdź tutaj.

Uzupełnieniem atlasu może być przykładowo trenażer. Przyrząd ten można przymocować właściwie wszędzie: do ściany, do sufitu, czy nawet w drzwiach – tutaj potrzebny jest drążek rozporowy. Drążek umożliwia trening ramion, pleców, a także brzucha i klatki piersiowej.

Oprócz urządzeń siłowych, należy zatroszczyć się też o sprzęty z grupy fitness, dla zachowania wysokiej kondycji. W tym wypadku sprawa jest prosta – wystarczy zdecydować i wybrać pomiędzy orbitrekiem, a bieżnią stacjonarną. Bieżnia Reebok umożliwia tradycyjne bieganie w wygodnych, domowych warunkach. Oprócz treningu wydolnościowego, ćwiczenia na bieżni modelują też partie mięśni łydek, ud i pośladków.

Rowerek treningowy (rowery poziome) natomiast daje trochę większe możliwości. Forma treningu też opiera się na biegu, jednakże w trakcie treningu angażowane są też ramiona, a to odciąża stawy kolanowe i biodra. Orbitrek przyczynia się więc także do pracy nad mięśniami ramion. Co należy wybrać jako uzupełnienie siłowni – bieżnię, czy może orbitrek, należy zdecydować samodzielnie.