Sylwester 2013

Sylwester 2012/2013

Źródło: ruszajwpolske.pl

Zbliża się Sylwester – wigilia Nowego Roku obchodzona co rok od początku XX wieku w noc z 31 grudnia na 1 stycznia. Święto to zobowiązuje nas do radości, robienia dużych balów i wydawania nieprzyzwoitych sum na widowiskowe pokazy sztucznych ogni i wiele litrów wina musującego, potocznie mienionego „szampanem”. Coraz modniejsze stają się również sylwestrowe wycieczki z rodziną lub przyjaciółmi, łączące w sobie uprawianie zimowych sportów oraz spędzenie sylwestrowej nocy na balu urządzonym w poetyckiej, wyjątkowej scenerii. Często również sposobem spędzenia tego wyjątkowego okresu jest wycieczka do jednego z dużych polskich miast na koncerty urządzane każdego roku na ich rynkach. Wspaniale jest odpocząć przez jakiś czas od codzienności, zabawić i rozerwać, jednak na początku trzeba wszystko zaplanować, a to nie lada wyzwanie.

miejsca, które dobrze by było wziąć pod uwagęBy Sylwester 2013 był jedyny w swoim rodzaju, musimy dobrze się zastanowić nad kierunkiem podróży. Można iść na łatwiznę i wybrać pełne turystów Zakopane, jednak jest przecież mnóstwo innych miejscowości, które warto odwiedzić. Jednym z bardziej interesujących i malowniczych obszarów kraju jest Kotlina Kłodzka, a w niej Zieleniec- jeden z najlepiej rozwiniętych ośrodków narciarskich w Sudetach. Tamtejszy mikroklimat jest podobny do występującego w Alpach- przez odpowiednie warunki ciśnieniowe organizm jest zmuszony produkować więcej czerwonych krwinek, co finalnie dobrze wpływa na nasze samopoczucie. Co istotne obecność śniegu na tamtejszych stokach jest niemal pewna. Następna górska miejscowość warta odwiedzenia to Wierchomla i ulokowany tam ośrodek narciarski „Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla”. Ponadto dla narciarzy ciekawą okolicą powinny być też Bieszczady, które, chociaż niezbyt często wymieniane, są całkiem niezłym ośrodkiem narciarskim. Dla tych, którzy za śnieżnym szaleństwem nie przepadają, niecodzienną opcją jest sylwester na Podlasiu. Okolica ta jest pełna lasów i jezior oraz małych wsi i niedużych miasteczek. Największy spośród nich jest Białystok. Również województwo mazowieckie oferuje pierwszej klasy rozrywkę na Sylwestra. Fani muzyki mogą wybrać się między innymi na Warszawski rynek, gdzie co rok organizowany jest koncert, na którym występuje wielu polskich oraz zagranicznych muzyków.

Gdzie nocowaćDo wyboru mamy oczywiście hotele i pensjonaty. Nierzadko umiejscowione są one niedaleko stoków, co znacznie umila pobyt. Dość dobrym oraz niezbyt kosztownym rozwiązaniem jest też skorzystanie z pokojów gospodarstw agroturystycznych. To, na co się zdecydujemy, zależy jedynie od nas samych oraz od dostępnych środków finansowych.

Gdzie szukać ofert???Najwięcej ofert znajdziemy w Internecie.

Jeśli bez satysfakcjonujących rezultatów szukasz tak samo nieszablonowego serwisu, to zalecamy tę witrynę (bubucraft.pl/reczniki-z-haftem-w-koszu) – zobaczysz, on także jest bogaty w takiego typu treści.

Na portalach Hoteli lub na portalach z ofertami dużej ilości hoteli i pensjonatów (na przykład – lokowane są nie tylko cenniki oraz dostępne pokoje, ale też jedyne w swoim rodzaju propozycje sylwestrowe, takie jak między innymi czasowe obniżki cenowe albo propozycje balów urządzanych przez pensjonat. Żeby znaleźć propozycje dotyczące interesującego nas obszaru trzeba tylko wpisać w wyszukiwarkę właściwą frazę, na przykład: sylwester w Bieszczadach, Karpacz sylwester, Zieleniec sylwester, sylwester Mazowieckie, sylwester agroturystyka bądź też Bieszczady sylwester. Następnie należy tylko wybrać odpowiadającą nam ofertę i dokonać rezerwacji przy użyciu telefonu lub internetu. (rozwinięcie zagadnienia: kliknij po szczegóły)sylwester