Kocia rzeczywistość czyli jak odpowiednio troszczyć się o kota

Świat bez tych zwierząt musiałby być naprawdę pusty. Wielu ludzi nie może żyć bez futrzaków i to nic dziwnego. Kot być może nie jest tak silnie przywiązany do właściciela jak pies, nie lubi słuchać komend, jest krnąbrny, czasem coś demoluje (zwłaszcza, gdy nie zainwestowałeś w drapaki). Mimo to mruczka da się kochać.

Karma dla kotów

Źródło: www.sxc.hu

A mruczki są nam znane od wieków. Gdy zaczęły się wykopaliska archeologiczne w kraju faraonów, odkopano dużo fresków, na których były przedstawione postacie kota. Znaleziono też wiele zakonserwowanych kotów – te mruczki były przez dawnych mieszkańców Egiptu niezwykle szanowane. Do teraz nie odkopano żadnej starożytnej kuwety, ale kto wie?.

Teraz czas na następną anegdotkę związaną z mruczkami. W pewnym przybytku dla staruszków w Stanach Zjednoczonych żył kot, który umiał bezbłędnie przewidzieć zgon któregoś z pacjentów. Kot układał się wtedy na łóżku mieszkańca. Niestety, mruczek – prorok po jakimś czasie został odnaleziony zabity, gdyż lokatorzy domu spokojnej starości zaczęli się go po prostu panicznie bać.

Poświęć chwilę i sprawdź tu zabawki dla psów analogiczne informacje na ten temat – one z całą pewnością Cię zaciekawią, zatem nie czekaj zbyt długo:)

Ta opowieść dowodzi, że człowiek zwyczajnie takich przepowiedni słyszeć nie chce. Dodatkowo wydaje się, iż mruczek został ukatrupiony z przyczyn skojarzeń z nieczystą siłą. Od dawna koty były zwierzątkami czarownic, a czarne koty do dziś symbolizują pecha. To wstrętny stereotyp. Dokładne badania stwierdzają, że kot ma zdumiewające właściwości terapeutyczne – potrafi namierzyć miejsce chore i położyć się tam, a jego wysoka temperatura ciała i przyjemne mruczenie oddziałuje łagodząco na pacjenta. Dużo więcej na ten temat: tu

W połowie lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Jeśli masz w lokum mruczka, spraw mu prezent i daj mu tego dnia do posmakowania jakiejś świeże, lepsze karmy. Tak okażesz milusińskiemu, jak mocno go lubisz. Koty są o wiele inteligentniejsze niż ludzie sądzą, dlatego możesz mieć gwarancje, że twój pupil zrozumie taki gest. Dobrym prezentem na ten dzień mogą być również drapaki dla kotów – koty lubią takie konstrukcje. Tutaj więcej:
Źródło: