SPA z horroru, czyli dziwne zabiegi

Panie słyną z tego, że potrafią cierpieć, jeśli w zamian staną się szczuplejsze. Niemiłe operacje, kremy z odchodami – to jeszcze nic. Depilacja brwi i całego ciała woskiem to dla pań typowy zabieg kosmetyczny. W dodatku – teraz poddajemy się nowym krzywdom i to laser ipl prowadzi do tego, że jesteśmy gładkie.

Depilacja laserowa nóg

Autor: Elite
Źródło: Elite

Mężczyzna boi się tego tak samo, jak frezarki do pedicure – także dlatego, że nazwa kojarzy się mimowolnie z urządzeniem należącego do frezera. Niżej kilka zaskakujących upiększających zabiegów.

Okład ze słomyWe włoskim SPA można sprawdzić innowacyjną metodę walki z cellulitem. Walcząca opatulona jest szczelnie w wilgotną słomę i tak ubrana leży w wannie z wodą o temperaturze 80 stopni. To sposób na to, żeby się należycie wygrzać, co sprawi, że tkanka tłuszczowa ruszy do spalania.

Gad – nie masażysta!Wiadomo, że istnieje masaż z gorącymi kamieniami, ale istnieją też bardziej wyrafinowane metody odpoczynku. W Izraelu, za prawie 100 dolarów, masują… węże. Kilka osobników różnych gatunków graduje jak gdyby nigdy nic po spiętych plecach pacjenta. Każdy inaczej masuje i oddziaływa na różne partie mięśni.

Nakarm rybkiPo co fotel do pedicure skoro tak łatwo można zaszczycić stopami rybki. Mówi się, że to nie są piranie, z całą pewnością fachowo obgryzają naskórek, zwracając pacjentce całą i gładką stopę. To już typowa metoda pedicure, jednak może wydawać się raczej zaskakująca i dziwna.

Bycza maseczkaZupełnie nie w egzotycznym mieście, ale w sercu Londynu, jako odżywka na włosach może pojawić się nasienie byka. W tym wypadku chyba lepiej nie pytać, dlaczego włosy są wyjątkowo gładkie i zdrowe.

.Odmładzające wężeLudzie pracujący na fermach węży w Ameryce Południowej, wyróżniają się szczególnie zadbanymi dłońmi. Nie pomaga im w tym regularna wizyta u kosmetyczki, obca jelamp (zobaczysz tu) też lampa do manicure. Na urodę ich dłoni tak dobrze działają odchody węża. Ta sprawa nie pachnie interesująco, dlatego warto zostać przy ulubionym kremie do rąk. węże (ważny link)