Zdrowe budowanie mięśni

suplementy diety

Autor: Centrum Naturhouse
Źródło: Centrum Naturhouse

Kiedy dużo trenujemy, rozbudowujemy mięśnie, rzeźbimy ciało musimy ogromnie uważać na to co i kiedy jemy. Bardzo istotne jest to, żeby dostarczać organizmowi wszystkich potrzebnych substancji odżywczych.

Jeśli po przeczytaniu takiego artykułu masz ochotę jeszcze bardziej szczegółowo poznać ten temat, zalecamy tą treść (https://poradniapraxis.pl/leczenie-uzaleznien-poznan/), gdyż ona jest tak samo niebanalna.

Bardzo istotne są proporcje węglowodanów do białka i tłuszczów. Węglowodany są podstawowym źródłem energii w ciele ludzkim, więc powinny stanowić mniej więcej 60-70 procent naszej diety. Na drugim miejscu są białka, niezbędne do budowania mięśni, budowania odporności i jeszcze innych przemian zachodzących w organizmie. Na końcu mamy tłuszcze tez konieczne choćby do rozpuszczania pewnych witamin a także prawidłowego funkcjonowania neuronów. Każdy z tych składników jest nam konieczny, więc każda dieta eliminująca lub mocno ograniczająca którykolwiek z nich z zasady nie może być dobra.

Astaksantyna w kapsułkach

Autor: http://sxc,hu
Źródło: http://sxc,hu

Gdy pragniemy zbudować masę mięśniową, przypuszczalnie chcemy wyniki ujrzeć od razu. W takiej sytuacji warto pomyśleć o odżywkach dla kulturystów. Trzeba jednak stosować je z umiarem, absolutnie nie przekraczać odpowiedniej dawki, a najlepiej robić to pod kontrolą lekarza. (Reklama: najlepsze cwiczenia na schudniecie). Pamiętajmy, żeby przed rozpoczęciem przyjmowania jakichkolwiek odżywek i środków wspomagających zrobić proste badania krwi i moczu. Gdy wszystkie wyjdą w normie możemy iść po zakupy.

Najbardziej rozpowszechnioną odżywką jest kreatyna. Sprzedawana jest pod różnymi nazwami, zwykle creatine lub bardzo podobne. Kreatyna jest głównym nośnikiem energii w tkance mięśniowej i wspomaga ich działanie. Możemy spojrzeć także na aminokwasy BCAA, tak zwane aminokwasy rozgałęzione. (Reklama: kif gazeta). Odżywki tego rodzaju są dość łatwo dostępne a ich podstawową zaletą jest poprawianie ogólnej kondycji. Działanie mięśni wspomaga również tlenek azotu (nitric oxide), którego działanie opiera się na powiększeniu mięśniowego przepływu krwi oraz dostępności tlenu.

Algi w tabletkach

Autor: Vitana
Źródło: Vitana

Ostrożnie jednak ze stosowaniem. Różnego typu schorzenia powiązane z ciśnieniem krwi uniemożliwiają stosowanie tego rodzaju środków. Należy uważać też na rozpowszechniony dodatek znany jako tribulus lub tribulis. To naturalny roślinny testosteron. Zapewnia szybki rozwój tkanki mięśniowej, lecz trzeba uważać żeby go nie przedawkować.

Wszystko jest dla ludzi, wszelkie odżywki dopuszczone do sprzedaży również, ale są ludzie, którzy stosują je absolutnie bez żadnego pomyślunku. Napychają się wszystkim co wpadnie im w ręce, a to kończy się zazwyczaj schorzeniami serca, układu krwionośnego, a w niektórych przypadkach nawet zgonem. Odżywki dla kulturystów należy stosować mądrze. Tylko wtedy się sprawdzą, muskulatura będzie wspaniała, mięśnie będą działały odpowiednio i unikniemy efektów ubocznych. Nie przekraczajmy zalecanych dawek, zgłaszajmy się co pewien czas badania kontrolne i wszystko będzie świetnie.

Źródło: