Zapotrzebowanie na lokale mieszkaniowe w mieście Wrocław.

Równolegle z wiosennymi porządkami wzrasta zapotrzebowanie na mieszkania Wrocław, jak i inne polskie miasta, doznaje czasowego spadku cen. Tendencja ta odwróci się w czasie letniego wypoczynku i możliwe, że znów powróci od początku roku szkolnego. Właśnie we wrześniu do miasta przybędzie świeży rocznik studentów, część z nich zapewne dostanie od rodziców swoją pierwszą kawalerkę.

Najniższe ceny] na mieszkania można spotkać tradycyjnie na Psim Polu, ze względu na odległość od centrum i słabe połączenia komunikacyjne. Problem, z którym musi sobie radzić każdy sprzedający w tej dzielnicy mieszkania deweloper Wrocław oferuje też niedrogie lokale w dzielnicy Fabryczna, znacznie lepiej połączonej i z korzystniejszą infrastrukturą. Rok w rok lokale mieszkalne w tym rejonie są coraz popularniejsze.


Wyświetl większą mapę

Można przewidzieć, że ceny we Wrocławiu, mimo wahań sezonowych, będą konsekwentnie maleć. Zwłaszcza stale obniżają się ceny w peerelowskich blokach, starzejących się szybko przez materiały słabej jakości i o wiele mniejszych w porównaniu chociażby ze starszym niemieckim budownictwem. Zaletą wielkiej płyty jest za to najczęściej całkiem rozwinięta infrastruktura w rejonie i niezłe skomunikowanie z centrum.

Ciekawą tendencją jest malejące zainteresowanie kawalerkami. Ich ceny często są niewiele niższe, niż za dwupokojowe. Mieszkania jednopokojowe cieszą się mimo to ciągłym zainteresowaniem absolwentów, którzy chcą się usamodzielnić i przeprowadzić się z ciasnych stancji i akademików. popyt na osobne mieszkanie wzmaga duże zainteresowanie czasowym wynajęciem. Nieraz zdarza się, że najemcy robią specjalnie castingi na mieszkańców. Dlatego często lepiej wziąć po prostu kredyt i wprowadzić się do własnych czterech kątów.