Cyberwojny

W dzisiejszych czasach pecety są praktycznie wszędzie. Od dziesięcioleci ludzkość walczy z groźnymi zarazkami komputerowymi, które mogą zniszczyć sprzęt. Niedawno mikroby zmieniły się i stały się straszliwym narzędziem w rękach państw i organizacji terrorystycznych. Dzień w dzień na całym świecie zdarzają się kradzieże cennych danych oraz próby dostania się do rządowych komputerów.

– Bezpiecznie w sieci4e326e2486b15.jpg|R|W=200|ALT=bezpieczeństwo w sieci|TITLE=bezpieczeństwo w sieci]

Infekcje cyfrowe grożą nawet komórką. Z tej przyczyny każda działalność, które ma pod opieką kluczowe dane, musi przejść kompetentny audyt jakości informatycznego bezpieczeństwa.

Audyt bezpieczeństwa informatycznego jest ocenianiem całości działania systemu komputerowego w firmie. Wykonywany przez zespół najwyższej klasy fachowców od kwestii zabezpieczeń. Zdarza się, że nawet sprawny administrator, którego masz w firmie, może zrobić błąd, który może mieć koszmarne reperkusje.

Internet

Czasami człowiek nie dostrzega pewnych zagrożeń, stąd warto opłacić kontrolerów, którzy spojrzą na całość świeżym okiem. Zatrudniając audytorów, masz zapewnienie, że są to ludzie, którzy mają wykute takie zagadnienia, jak analiza wymagań czy obecne zagrożenia informatyczne.

Czy zdziwił Cię prezentowany artykuł? Żeby zgłębić temat wejdź tutaj i poznaj więcej szczegółów (http://www.strefakas.pl/serwis-1/porady-przy-zakupie/) – zapewne będą dla Ciebie zaskakująco interesujące.

Nie tak dawno w mediach głośno było o wirusie, który na wiele miesięcy sparaliżował irański program zmontowania głowicy atomowej. To wskazuje na to, jak wiele kluczowych dla światowego bezpieczeństwa miejsc jest zagrożonych agresją cyfrową.

Badacze stwierdzają, że jeśli wybuchnie następna światowa wojna, będzie polegać ona w dużej mierze na zmaganiach wirusowych. Samoloty zastąpią teamy informatyków, którzy będą starali się rozkładać na łopatki państwa i banki przez infekcje sieciowe. To nie jest wizja rodem z filmu science fiction, takie zdarzeniu już miało miejsce. Kilka lat temu grupa petersburskich hakerów sparaliżowała estoński system sieciowy. Tak będzie wyglądać przyszłość nas wszystkich.