Oświetlenie mieszkania lub biura – lampy wiszące,lampy podłogowe, żyrandole

Dla poniektórych presja faktu, że oświetlenie mieszkania podobnie jak jego wystrój ma nam wystarczyć na lata, jest tak duża, że nie potrafią podjąć prawie żadnej decyzji. U niektórych wynika to z faktu, że nie są w stanie zobrazować sobie ukończonego oświetlenia w pokoju, kuchni lub łazience. Natomiast inne osoby w dekorowaniu wnętrz zdecydowanie się realizują i potrafią w myślach zobaczyć oświetlenie kuchenne, łazienkowe i oświetlenie salonu w pełnej okazałości. Jak sobie uprościć trudne zadanie dopasowania oświetlenia do domu? W jaki sposób czerpać prawdziwą przyjemność kupując lampy do mieszkania lub domu? Czy te same zasady możemy zastosować, wybierając lampy biurowe?

Nawet, a może właśnie przede wszystkim wtedy, gdy nasze mieszkanie jest małe, oświetlenie domu należy zaplanować w najdrobniejszych szczegółach. Odpowiednie lampy do przedpokoju —> zachęcą gościa do wejścia w głąb mieszkania. Umiejętne oświetlenie łazienki powiększą nawet najmniejsze pomieszczenie. Właściwe oświetlenie pomoże przygotować wyśmienite posiłki, a oświetlenie salonu z prawdziwego zdarzenia pozwoli zaprezentować całą jego urodę. Możemy wszędzie ulokować lampy pasujące do siebie – na przykład lampy do przedpokoju (kinkiety lub plafony), pasujące do opraw, które stanowią oświetlenie salonu (lampy sufitowe bądź wiszące). Ale możemy też każde pomieszczenie całkowicie różnym stylu, co będzie odpowiednio podkreślać osobno oświetlenie kuchenne, oświetlenie przedpokoju jak również oświetlenie salonu.

Apdmarket.pl - lampy

Źródło: Apdmarket.pl

Planując oświetlenie domu, musimy oczywiście zaaranżować oświetlenie salonu, oświetlenie kuchenne oraz lampy do kuchni i do przedpokoju, ale równie istotne jest oświetlenie zewnętrzne . Umieszczone na ścianie domu lampy zewnętrzne mają za zadanie nie tylko uatrakcyjnić wygląd domu, ale również zabezpieczyć go przed kradzieżą. Lepiej oświetlony lokal mieszkalny głównie w okolicy okien i drzwi, to większe bezpieczeństwo jego mieszkańców i mienia. Zewnętrzne lampy halogenowe z czujką ruchu są tu doskonałym pomysłem, ponieważ pozwalają oszczędzać energię elektryczną. Zaś wyposażony w oświetlenie ogrodowe, znajdujący się za domem ogród może być dla nas doskonałą odskocznią po pracy.

Niezależnie od tego, czy masz biuro w domu, czy wynajmujesz biuro poza miejscem zamieszkania, zasady doboru oświetlenia, jakie się do niego odnoszą, są za każdym razem takie same. Aby warunki pracy były odpowiednie, lampy biurowe powinny dawać odpowiednią jasność – w podobny sposób w domowym biurze, jak i w siedzibie firmy. Natężenie światła w biurze, gdzie cały czas pracujemy przy komputerze, musi wynosić zgodnie z prawem 500 lux i pod tym kątem właśnie należy dobierać lampy biurowe (biurowe oświetlenie górne, jak również lampy biurkowe). Poza tym dla celów dekoracyjnych w biurze warto ustawić lampy podłogowe – na przykład w poczekalni dla klientów. Dodatkiem dla oświetlenia biurowego będzie oświetlenie do kuchni lub aneksu kuchennego dla pracowników oraz oczywiście dyskretne i przystępne oświetlenie łazienek pracowniczych. Nawet w biurze warto też pamiętać o tym, jak istotne jest oświetlenie zewnętrzne. W przypadku biura w domu wolno stojącym dobre wrażenie na klientach zrobią lampy najazdowe, kinkiet zewnętrzny z numerem domu, jak również oświetlenie ogrodowe (najlepiej słupki ogrodowe) przy trawniku przed budynkiem biura.