O czym trzeba pamiętać w zimie?

Zimą musimy bardzo troszczyć się o naszą odporność. Jest to okres, kiedy nasz orgaznizm się rozstraja. Brakuje światła, które napędza nas życiodajną mocą. Odczuwamy potrzebę długiego snu. Mamy również wilczy apetyt, przede wszystkim na rzeczy o dużej zawartości cukru i obfitujące w tłuszcz. Jest to standardowa reakcja ludzkiego ciała na ochłodzenie się temperatury. W tym czasie wyjątkowo łatwo o przeziębienia. Dlatego trzeba zdrowo się żywić i systematycznie uprawiać sport. To właśnie odrobina ruchu może nam podnieść samopoczucie. Przyczyni się również do lepszej przemiany materii, przez co nie zadziwi nas po zimie warstwa tłuszczyku na naszym brzuchu.


 

buty, sklep górski, turystyka

Źródło: http://www.skalnik.pl/
Wyjątkowo dużą rolę w czasie zimy odgrywa również ciepła odzież. Musimy przed każdym wyjściem sprawdzać aurę, która jest na zewnątrz, by w odpowiedni sposób zabezpieczyć się przed zimnem. Przede wszystkim trzeba ochronić kończyny i głowę. To właśnie te strefy ciała są bardzo wystawione na działanie mrozu. Stąd też jeszcze przed sezonem zimowym powinniśmy przejrzeć naszą szafę, żeby dowiedzieć się, czy nasza zimowa odzież jest w odpowiednim stanie. Powinniśmy przed zimą odświeżyć kurtki, a kożuszki dać do wyczyszczenia. Przyglądnijmy się też szalikom i rękawiczkom, czy nie mają dziurek.
 
Jeżeli jest taka potrzeba, aby zaopatrzyć się w nowe akcesoria na zimę, powinniśmy kupić porządne produkty, które będą nam posłużyć przez lata. Pójdźmy do sportowych sklepów, gdzie znajdziemy najlepsze marki. Znane firmy mają do zaoferowania odzież ubrania robocze z własnym nadrukiem najwyższej jakości, które nie tylko chronią nas przed chłodem, ale również zagwarantują nam wygodę noszenia. Dzięki najlepszym tkaninom i odpowiedniej technologii, rękawiczki the north face (zobacz tu: ) doskonale sprawdzają się w każdych okolicznościach. To właśnie ręce najczęściej nam przemarzają, dlatego musimy w szczególny sposób zatroszczyć się o ich ochronę.

Możliwe, że nie wszyscy o tym wiedzą, ale dużo ciepła wydostaje się przez głowę, dlatego zimą koniecznie trzeba zakładać czapkę. Czapki the north face (odpowiednia strona) to pewność wysokiej jakości. Możemy je dostać w wielu modelach, więc na pewno każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.