Okna drewniane

Około dwadzieścia lat temu hitem były ramy okienne plastikowe i wszyscy jak jeden mąż zmieniali na nie wcześniej zamontowane. Plastikowe okna mają oczywiście pewne pozytywy, lecz mają również minusy. To okna drewniane są najlepszym wyjściem.

Oczywiście, są trochę droższe niż te zrobione z plastiku, ale przede wszystkim zapewniają zdecydowanie lepszą wentylację pomieszczeń. Wystarczy niewielki błąd w montażu okien z plastiku, by zahamowały one ruch powietrza, jednocześnie powodując zawilgocenie wnętrza. W oknach drewnianych taki problem nie ma miejsca bo drewno samo w sobie jest materiałem, który tlen przepuszcza. Oczywiście nie mówimy tu o przeciągach.

Okna z drewna są również o wiele ładniejsze. Nie ma co ukrywać – jest to bardzo ważne kryterium doboru okien, przecież wszyscy chcemy mieć piękny dom czy mieszkanie. Okna z plastiku są niezbyt ładne, przywołują na myśl skojarzenia z klocowatymi domami stawianymi w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku. Wielkie osiedla zabudowane identycznym kwadraciakami z cegieł, wszystkie świecące dokładnie takimi samymi dzielonymi na trzy plastikowymi oknami. Nie był to szczególnie ładny widok.

Aktualnie nowoczesne technologie wchodzą i na ten rynek. Możemy już kupić okna energooszczędne, które chętnie zakładane są w domach energooszczędnych. Są także właściwie odizolowane akustycznie, zatem nie powinniśmy się obawiać, że w mieszkaniu będzie głośno.

Dom to bardzo ważna inwestycja dla każdego człowieka. Dokonajmy wszystkiego by był dokładnie taki, jak chcemy. Nie idźmy na żadne ustępstwa. Okna z drewna są piękne, gwarantują odpowiednią wentylację, izolują od hałasu i nie trzeba ich będzie wymieniać przez wiele lat dzięki nowoczesnym technologiom. Nie oszczędzajmy zatem na nich, niech nasz dom będzie idealnym miejscem. okna – zobacz – Okna – zobacz ofertę

Źródło: Okna Wójcik