Zaaranżuj oświetlenie swojego ogrodu.

Wszyscy fani twórczości Frances Hodgson Burnett mieli z pewnością nie raz w ręku jedną z jej najpiękniejszych książek pt. Tajemniczy Ogród. Chwila, w której Mary odnajduje bramę do zamkniętego ogrodu i przywraca mu życie jest chyba jednym z najbardziej wzruszających. Opis kwitnącej przyrody, dzięki której ogród na powrót staje się miejscem, w którym można rozkoszować się zdrowym powietrzem. Oprócz sezonowych porządków w ogrodzie ważne jest również jego zagospodarowanie. Aby zamienić swój tajemniczy ogród na wymarzony ogród, powinniśmy wybrać do niego właściwe oświetlenie ogrodu.

ogród

Autor: www.elswar.pl
Źródło: www.elswar.pl

Lampa ogrodowa potrafi stworzyć należyty nastrój, przede wszystkim w letnie wieczory, kiedy wolniej robi się ciemno. Oświetlenie ogrodów to już norma przy każdym domu. Budując budynek czy wymyślając ogród nie można zapomnieć o znalezieniu miejsca na lampy. Rodzajów lamp jest tak dużo, że bez problemu każdy znajdzie coś dla siebie. Począwszy od eleganckich lamp przez stylowe kinkiety elewacyjne na latarniach na ścieżki ogrodowe skończywszy. Wszystkie one umożliwiają korzystanie z ogrodu wieczorową porą.

Zaciekawił Cię ten wpis? To świetnie, ponieważ oryginalny wpis (https://www.dobroplast.pl/produkty/) ma zbliżone informacje do publikowanych.

Wieczorne przyjęcia na wśród zieleni będą zapewne lepiej zapamiętane przy świetle lampek ogrodowych niż gdyby miały odbywać się w sztucznym oświetleniu z salonu.

Projekt domu Lara rekomendowany przez pracownię projektową MTM STYL

Nowością są lampy ogrodowe led. Ich pozytywną cechą jest mniejszy pobór mocy, a co za tym idzie niższe koszty. Są dostępne w każdym sklepie i zadziwiają swoim swoją formą. Furorę robią lampy w postaci eliptycznych bryłek. Bez względu na porę roku, są wyśmienitą ozdobą tarasu i idealnie pasują do zielonych elementów ogrodu. Z dystansu wyglądają niczym kamienne ozdoby.

Wybierając oświetlenie pamiętajmy jednak nie tylko o tym, co nam się podoba, ale również dbajmy o wykonanie. Lampy ogrodowe doświadczają skrajnych warunków atmosferycznych i aby dobrze spełniały swoją funkcję, trzeba o nie właściwie dbać.