Zegarki biżuteryjne czy sportowe

Aktualnie na rynku występuje mnóstwo modeli zegarków. Do najatrakcyjniejszych zalicza się wzory sportowe oraz biżuteryjne. Decydując się na kupno, trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów, które pozwolą cieszyć się zegarkiem przez długie lata. Warto zauważyć, że Zegarki damskie, muszą być oceniane według zupełnie innych parametrów niż Zegarki męskie.

Zegarki sportowe

zegarki fossil

Modele sportowe są bardzo często dość masywne, z niemałymi przyciskami ułatwiającymi dostęp do wybranej funkcji również podczas dynamicznego ruchu. Paski a ponadto obudowy kopert wykonane są z absorbujących wstrząsy i chroniących przed uderzeniami materiałów takich jak: guma, silikon, kauczuk lub ze specjalnego tworzywa sztucznego. Tego typu materiały nie uczulają i pozwalają utrzymywać czystość i higienę nawet przy wzmożonym poceniu się w wyniku intensywnego treningu. W większości występującą w tego rodzaju zegarkach funkcją jest stoper a oprócz tego timer, niemniej jednak w specjalistycznych modelach spotkać można również: wysokościomierz, pomiar pulsu czy także głębokościomierz. Bardzo ważną cechą zegarków sportowych jest wodoszczelność, nie powinna być niższa niż 10ATM czyli 100m. Zwróćmy też uwagę, ażeby wskazówki i punkty godzin miały świecącą w ciemności powierzchnię fosforyzującą. Przykładem świetnych modeli sportowych mogą być Zegarki diesel.

Zegarki biżuteryjneZrobione najczęściej z materiałów szlachetnych, wielokrotnie bardzo bogato zdobione. Za te jubilerskie, przygotowane w krótkich seriach trzeba dużo zapłacić i niejednokrotnie na nie długo czekać, niemniej jednak jest bardzo dużo zegarków znanych modowych marek np: Zegarki dolce gabbana, których obudowy opracowane są na podstawie mosiądzu lub stali szlachetnej, zazwyczaj powlekane srebrem lub złotem. Są niedrogie, o bardzo różnorodnych formach i barwach. Za uniwersalne traktuje się takie, które posiadają dwa kolory „złoty” i „srebrny” tak zwany „bikolor”. Można je nosić do srebrnej jak również do złotej biżuterii. Za każdym razem należy dopytać jakim materiałem pokrywany jest taki zegarek, bowiem rodzaj i grubość powłoki pokrywającej bransoletę i kopertę decydują o jego trwałości i estetyce. Biżuteryjne zegarki z reguły są na bransoletach, forma kształtu jest tu absolutnie dowolna. Taki zegarek bardzo często nosi się okazjonalnie. Nie musi być doskonale czytelny, nie musi również być odporny na zamoczenie, pył czy wstrząsy. Tego rodzaju zegarki powinny być traktowane jako detal uzupełniający biżuterię, nie do noszenia na co dzień! Można nawet powiedzieć, że takie zegarki są traktowane jak biżuteproducent (zobacz poprzednia strona) męska lub damska.

Źródło: Trend shop