W jakim stylu zaaranżować pokój dziecięcy?

Umeblowanie pokoju dla dzieci to spore wyzwanie. Najmłodsi posiadają ogromną fantazję i potrzebują otoczenia, które będzie rozwijało ich kreatywność. Kolorowe ściany, oryginalne lampki nocne, łóżka w kształcie zwierząt czy innowacyjne miejsce do nauki to rzeczy, które należy uwzględnić przy projektowaniu pokoju dziecinnego. Problem się komplikuje, gdy więcej pociech śpi w tym samym pomieszczeniu. Każda pociecha ma drastycznie różne wymagania, zatem dobre wyposażenie pokoju dziecięcego to wielka sztuka.

Meble

Łóżko piętrowe do pokoju dziecka

Autor: Pinio
Źródło: Pinio

Obecnie na rynku funkcjonuje grupa firm projektujących meble dla najmłodszych. Firmy takie mają w ofercie kreatywne rozwiązania, które są korzystne dla fantazji najmłodszych i jednocześnie niestwarzające zagrożenia. Bezpieczeństwo, poza rozwojem wyobraźni jest sprawą znaczącą podczas urządzania pokoju dla dzieci. Maluchy najczęściej są niezwykle energiczne i wszędzie ich pełno. Warto przemyśleć odpowiednio wcześniej, żeby nie uległy wypadkowi w czasie zabawy. Meble (zobacz firma magnat) nie powinny mieć ostrych kantów. Wszystkie krawędzie i rogi powinny być więc okrągłe. Poza tym tworzywa użyte do ich produkcji nie mogą być twarde, tak, żeby dziecko nie znalazło się w niebezpieczeństwie. Gdy więc sprzedawca oferuje szafkę dla dziecka z miękkiego tworzywa, nie chce on sprzedać tandetnego towaru. Korzystnym rozwiązaniem będzie kupno skrzynki na drobne przedmioty dla malucha. Każde dziecko powinno mieć takie miejsce, gdzie będzie chowało swoje zabawki. Żeby namówić dziecko do robienia porządku, warto wybrać pudełko o charakterystycznym kształcie – na przykład pirackiego kufra ze skarbem.

Kiedy dziecko się zmęczy

Łóżka dla dzieci to prawdziwa skarbnica kreatywności. Producenci zabiegają o uwagę nabywców wymyślając coraz to kreatywniejsze kształty. Można więc znaleźć łóżka w formie łodzi pirackiej, dinozaura czy pociągu. Bardzo dobrym pomysłem jest zakup łóżka piętrowego. W sklepach są dostępne łóżka piętrowe zarówno dla jednego dziecka, jak i dwójki. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić dużo przestrzeni. W wypadku łóżka piętrowego dla jednego dziecka, do zagospodarowania pozostaje przestrzeń znajdującą się pod łóżkiem. Można tam zmieścić regał na książki, biurko do nauki lub np. jakiś instrument muzyczny.