Ciekawe miejsce w sieci dla osób chcących wybudować dom, bądź chcących usprawnić jego działanie.

Mając na uwadze nowe trendy w budownictwie, nowe przepisy i nowe gadżety, jakie możemy sobie zakupić do naszych domostw, wymagane jest miejsce, z którego jest możliwość się o nich dowiedzieć.Istnieje taki portal, który tłumaczy wiele spraw powiązanych z tym tematem – Projektoskop. Poczytasz tu zarówno o tym, jaka stolarka budowlana jest dobra dla domu, jak i o najnowszych, unijnych dyrektywach, jak np. paszport energetyczny dla budynków. Media o tym nie piszą a fakt jest taki, że od stycznia 2009 każda nieruchomość będzie musiała posiadać tzw. paszport energetyczny, papier mówiący jak dużo dom zużywa energii. Najnowsze przepisy docelowo pomniejszą wydatki na eksploatacje budynku czy mieszkania, a w dłuższym czasie ograniczą emisję gazów cieplarnianych.

Poza strasznymi historiami o tym, jak dużo musimy wydać by potem zaoszczędzić, w tym ciekawym portalu o domu przeczytamy tu także o najnowszych tendencjach panujących we wzornictwie wnętrza. Aby utrzymać swoją płytę grzewczą w kuchni we właściwym ładzie, możemy zdecydować się płytę indukcyjną, nie płytę grzewczą. Grzanie przy pomocy płyty indukcyjnej polega na wykorzystaniu indukcji elektromagnetycznej. Jak zdejmujemy naczynie z palnika, zaprzestaje on grzać i jest zimny. Nic się nie przypala, nic nie zastyga, łatwo więc utrzymać ład w kuchni. Z portalu dowiemy się także, że gotowanie na płycie indukcyjnej wymaga specjalnych garnków ze stali ferromagnetycznej.

Nie żyjemy jednak tylko wystrojem. Ciekawą kategorią na Projektoskopie są „Instalacje”. Dowiemy się tu o nowinkach technicznych powiązanych z naszym mieszkaniem. Można poczytać, jak może wyglądać efektywna wentylacja domu. Mogą to też być np. grzejniki podłogowe czy narożne. Nie są to toporne żebra grzejników czy „nowoczesne” białe klocki umiejscowione pod oknem. Nowoczesne ogrzewanie pozwala umieścić ogrzewanie na rogu ściany. Najfajniejszą funkcją owego urządzenia jest fakt, że oprócz dawania ciepła, daje także miłe wrażenia estetyczne. Wracamy zatem do wystroju wnętrz. Tymczasem przy domach są jeszcze ogrody . Jak prezentuje się zatem ten dział na portalu?

Projektoskop oferuje nam wartościowy tekst o wyższości dębowych mebli ogrodowych, wytwarzanych przez polskich projektantów z firmy Greber, nad fuszerką, serwowaną przez większa ilość dużych marketów budowlanych. Okazuje się również, iż wszechobecna na stronie słabostka do estetyki znalazła ujście w artykułach o interesujących roślinach – drzewkach Bonsai.

Przywołane powyżej teksty informują o sytuacji, w której budynek już stoi. Co jednak mamy zrobić, gdy odsuwaliśmy decyzję wypełnienia jednej z podstaw bycia mężczyzną – budowy czy nawet kupna domu. Dział temu przeznaczony podpowie jak budować, czym budować, z kim budować, jak i czym ocieplać, jakie zrobić pokrycia dachowe i wiele innych, ważnych podpowiedzi. Znajdziemy tu również projekty domów Są tu najlepsze projekty domów opracowane przez zawodowe biura architektoniczne.Baza zawiera przykładowo projekty domów parterowych, tanie domy czy też nowoczesne domy .Każdy, kto szuka koncepcji na swój wyśniony projekt domu, wynajdzie coś dla siebie. Na Projektoskopie jest też dział mówiący o najciekawszych ofertach sprzedażowych, najpiękniejszych domów w Polsce.

Słowem, biorąc pod uwagę nowe trendy w budownictwie, nowe przepisy i nowe gadżety, jakie możemy sobie sprawić do naszych domów, potrzebne jest miejsce, gdzie można się o nich dowiedzieć – takie miejsce to Projektoskop, czyli cały rynek budowlany w jednym miejscu.