W jakim celu i jak poprawiamy sobie cerę?

Wśród twoich znajomych mogą, choć raczej nie znajdują się ludzie, którzy generalnie nie przejmują się wyglądem. Także jeśli kogoś fortuna nie obdarowała piękną urodą, prawdopodobnie robi wszystko, by prezentować się chociaż odrobinę korzystniej, niż gdyby nic nie robił. Tych, co nie robią niczego, mężczyzn, którzy nie golą twarzy, noszą cokolwiek, można policzyć na palcach lewej ręki – chyba, że nie mają takiej potrzeby, bo są urodziwi od małego. Kobiety, jakie sądzą, że ich naturalna uroda wystarcza i nie przyda się im nic ponadto, praktycznie nie istnieją.

Chociaż niektórzy mogą wciąż powtarzać, że to nie szata zdobi człowieka, głęboko w naszych instynktach zakorzenione jest zmierzanie do jak najlepszej prezencji. Zwłaszcza teraz, kiedy media lansują idealny image szczupłej, młodej dziewczyny i dobrze umięśnionego faceta, jest to dostrzegalne bez większych trudności.

Także mężczyźni, jacy generalnie znani są z dużo mniej intensywnej dbałości o swoje ciało i wygląd, niż panie, mają często w własnych szafeczkach łazienkowych nie mniej preparatów, niż one. A panie – prawda jest taka, że od lat jest jasne, że kobiety, aby podobać się sobie samym, facetom i wywołać zawiść u innych pań, stosują takie czy inne preparaty, do kupienia w sklepie .

Cofnij zegar z DermaFrac!

Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.

Dzisiaj kosmetyków osiągalnych na rynku jest nieprzebrana ilość. Do dyspozycji kosmetyki wyszczuplające, których zadanie ma polegać na ujędrnianiu skóry i wspieraniu wypierania tkanki tłuszczowej. Są do dyspozycji kosmetyki do opalania, jakie – w przypadku problemów z promieniami słońca albo kłopotami z uzyskaniem kilku dni wakacji – pozwalają bez wysiłku i trwale zyskać pożądaną, łagodną opaleniznę, swoją drogą dużo bezpieczniejszą, niż w przypadku lamp solaryjnych, a nawet naturalnej.

Z tego wszystkiego i dużo więcej czerpią garściami młode osoby, ale to one biją rekordy w ilościach kupowanych kosmetyków. Przede wszystkim dorosłe kobiety, kiedy dostrzegają u siebie pierwsze symptomy starzenia, przeznaczają na kosmetyki bardzo konkretne sumy. Szczególnie popularny jest krem przeciwzmarszczkowy, który poradzi sobie z pierwszymi kurzymi łapkami, oraz krem pod oczy na noc, który ma polepszyć stan delikatnej skóry w okolicach oczu. Jeśli to nie starczy, a czas jest niestety nieubłagany, w ruch idzie makijaż – cienie do powiek, szminki, podkłady i korektory.

Dążenie do zyskania na prezencji było modne zawsze, lecz obecnie mamy naprawdę łatwy dostęp nie tylko do kosmetyków, lecz także chirurgii plastycznej, czyniącej cuda kosmetologii i wielu różnych pozostałych zabiegów.