Kto ma kota, ten ma radość

Parę stuleci wstecz posiadanie kotów było ryzykowne. Najbardziej narażone na szykany były panie, posiadaczki czarnych zwierzaków, ponieważ mogły zostać oskarżone o bycie wiedźmą i zakończyć żywot na płonącym stosie. Na szczęście religia nie ma już dużej roli w kraju i dziś można trzymać koty bez niebezpieczeństwa wyroku.

kot

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Eksperymenty naukowe udowodniły, że posiadania kota w czterech kątach ma cały szereg dobroczynnych następstw. Przytulanie zwierzaka może znacznie obniżyć ciśnienie i zredukować stres. Dzieciaki, które wychowują się z kotami, uczą się dobrego traktowania zwierzaków oraz opiekuńczych przyzwyczajeń.

Hodowla kotów to inna rzecz. Podobnie jak w przypadku psów, koty też można podzielić na różne rasy. Wielu mieszkańców Polski robi fortunę, hodując koty i sprzedając je po wysokich cenach. Jest to co najmniej dziwna rzecz, gdyż traktuje się je jak towary, które nabierają wartości.

A przecież kotek przygarnięty ze schroniska obdarzy nas podobną miłością, co elegancka kicia z rodowodem. Poza tym można zauważyć, że zwykłe śmietnikowce są często sporo ładniejsze, niż wypielęgnowane hodowlane mruczki. O ile jednak zachęca cię zakup rasowca, zapytaj hodowcę, czy przy interesie dostaniesz taki dodatek, jak wyprawka dla kota, która ma w sobie jedzenie oraz akcesoria.

Futrzaki są niesamowicie popularne w sieci. Każdego dnia użytkownicy publikują setki zdjeć i klipów filmowych, w których pokazują zachowania swoich pociech. W internecie można zobaczyć także bardzo wartościowe witryny, takie jak blog o kotach.

Na internetowych pamiętnikach opiekunów można przeczytać wiele interesujących rzeczy, a także powymieniać opinie i poprosić o wskazówki. Jeśli jesteś internautą i chcesz pisać o swoich kotach, możesz na własną rękę stworzyć blog o kotach. Teraz wykreowanie bloga jest proste i darmowe, generalnie każdy może w parę minut odpalić blog o kotach i informować resztę świata o swoim kocie.