Po co stosujemy whey protein?

suplementy

Białko jest jednym z najważniejszych suplementów dla wszystkich sportowców, ale szczególne znaczenie ma dla osób stosujących długofalowy, intensywny trening wytrzymałościowy. Jest wymagane przy wzmacnianiu masy oraz formowaniu mięśni. Białka zapewniają w organizmie pożądany bilans azotowy gwarantując optymalną stymulację anabolizmu i regenerację mięśni.

Whey protein, to białko serwatkowe oferujące wszelkie korzyści które są w białkach pochodzących z nabiału, zaś nie zawiera laktozy i cholesterolu. Może też być zażywane przez sportowców którzy są weganami. Whey protein posiada również wyższy w porównaniu z innymi białkami nabiałowymi poziom kwasu glutaminowego. W okresach przeciążenia fizycznego, zapasy glutaminy w organizmie wyczerpują się i powinny być uzupełniane poprzez suplementację. Sweet Whey wpływa również dodatnio na metabolizm, pracę jelit i florę bakteryjną jelit, skutecznie wspomaga i poprawia pracę systemu odpornościowego. Białko serwatkowe jest produktem przeznaczonym dla sportowców, osób aktywnych fizycznie i osób chcących zredukować masę ciała. Sweet Whey charakteryzuje się wysoką zawartością aminokwasów, aminokwasów rozgałęzionych BCAA i glutaminy. Wejdź na mięsień dwugłowy uda

Aminokwasy BCAA, inaczej niż inne białka, nie są niszczone w układzie pokarmowym i w wątrobie, ale od razu szybko wnikają do krwiobiegu, następnie pobudzają syntezę białka w mięśniach. Najlepiej spożywać BCAA extra w kilku niedużych porcjach podzielonych równomiernie i jedzonych przez cały dzień, najlepiej w trzygodzinnych odstępach. Glutamina jest perfekcyjnym elementem zapobiegającym niszczeniu mięśni oraz zmniejszającym ich bolesność. Jest to hormon, który pomaga przy redukcji wagi, powoduje skok masę mięśniową oraz gęstość kości.

Jeśli uważasz, że ten temat jest warty przeczytania, to bez wahania wejdź na ten odnośnik i przeczytaj udostępniony tutaj (http://www.okularium.pl/salon-optyczny-ostrow-mazowiecka) materiał – on również Cię zaciekawi.

Pomaga też zmniejszyć ból w mięśniach wywołany obecnością kwasu mlekowego, przez co można dłużej kontynuować tening. Zobacz też zespół klinefeltera

Dość duże zapotrzebowanie na białko w sporcie, przy równoczesnym założeniu, by danie nie było ciężkie i nizbyt duże otworzyło drogę odżywkom wysokobiałkowym, które częściowo pokrywają zapotrzebowanie na materiał budulcowy. Są bardzo dobrym pokarmem gdyż występujące w nich białko jest w postaci dobrze wchłanialnych hydrolizatów.

Źródło: