Artystki współczesne

Aaa zatrudnimy clowna, sztuka teatralna

Autor: Robert Jaworski
Źródło: TEATR MONTOWNIA

Sztuka współczesna wcale nie musi być hermetyczna. Warto poznać różne jej oblicza, aby dobrze ją ocenić. W natłoku działań artystycznych wielu galerii łatwo się pogubić. Karina Marusińska czy jakiś kompletnie inny artysta? Dużo zależy tu od indywidualnych potrzeb,jak również od przyzwyczajeń estetycznych widza, bądź najzwyczajniej od jego gustu. Potrzeba jednak poszerzać zawsze wiedzę o nowych artystach.

Natalia Brożyńska to niezwykle młoda ,jak również utalentowana studentka z łódzkiej PWSFTviT, która studiowała na wydziale animacji i efektów specjalnych. Jako pracę zaliczeniową na I roku studiów stworzyła ciekawy film animowany „Drżące trąby”, jaki dzięki humorystycznym akcentom, doskonałej realizacji oraz całkowitej bezpretensjonalności od razu uzyskał popularność internautów. Film opowiada historyjkę animowanych bohaterów: Pafnucego (Trąbczyńskiego) i Kalasantego (Jewstachijewicza-Sokowa), a także Prosiaka-statysty. Został on obejrzany jak na razie przez blisko ćwierć miliona odbiorców. Autorka ma w dorobku również odmienne animacje. Kanały internetowe ,a takżei specjalne programy telewizyjne oferują w takim przypadku sprytne i łatwe rozwiązaniem, jakie pozwala każdej osobie znaleźć odmienne wiadomości na temat filmów wzmiankowanej autorki. Kto chce dowiedzieć się więcej może również wpisać w swoją wyszukiwarkę internetową frazę Natalia Brożyńska (prace zobaczysz tu).

Karina Marusińska to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się wzornictwem ,a także projektowaniem ceramiki. Odbywała studia w ramach licznych programów stypendialnych: w Hiszpanii, we Francji, w Warszawie. Dziś działa ona na wrocławskiej ASP jako asystent w Pracowni Projektowania Ceramiki Użytkowej. Jest od 2012 roku doktorantką na Wydziale Ceramiki i Szkła. Ponadto zajmuje się także dydaktyk, jest animatorką kultury, organizatorką imprez artystycznych, jak również cenioną inicjatorka wydarzeń społecznych. Podejmuje działania z zakresu rzeźby, performance, instalacji, video, czy fotografii. Eksperymentuje wiele w ramach interdyscyplinarnych działań artystycznych. Własnymi działaniami bada wiele procesów granicznych, porusza tematy związane z kwestiami ekologicznymi ,jak również z socjologią. Więcej na:

Cudownym pomysłem będzie również zaznajomienie się twórczością Anny Halarewicz. Anna Halerewicz Pochodzi ona z Wrocławia. Moda i jej oddziaływanie na człowieka to ważne element jej fotografii czy rysunków. Posiadała wiele wystaw, a jej wszelkie prace można też było jak do tej pory oglądać w wielu czasopismach takich jak dla przykładu Twój Styl, Exklusive, Bluszcz, Wprost, Viva!Moda, Take me, Elle, Barrel. Rekomendowane wystawy tychże artystek można też odnaleźć w gazecie specjalistycznej czy ulotkach kulturowych, dostępnych w mieście. Wizyty na wystawach artystów wcale nie muszą być zbyt drogie. Wręcz przeciwnie, są one zazwyczaj idealnie dostosowane do potrzeb i możliwości pieniężnych zwykłego konsumenta. Sporo z nich jest nawet zupełnie za darmo.Dobra galeria ze sztuką, przykładowo z dziełami Anny Halerewicz to miejsce, które zdecydowanie należy odwiedzić poszukując intrygujących doznań estetycznych. również idź serwis Firma Sprzątająca Czystal wejdź również (kliknij tutaj)