Projektant schodów

Niezwykle atrakcyjny na przestrzeni ostatnich lat stał się minimalistyczny styl w aranżacji wnętrz. Zauważyć można dużo więcej metalu i szkła, czasami elementy betonowe, jeżeli drewno, to egzotyczne, albo odwrotnie – bardzo jasne, które jest doskonałym tłem dla elementów z metalu i szkła. Zauważyć możemy również intensywne kolory. Oczywiście do takich wnętrz pasują tylko nowoczesne schody.

Alternatywy dla zwyczajnych schodów

Ciężkie drewniane stopnie z rzeźbionymi balustradami zupełnie nie sprawdzą się w minimalistycznym, nowoczesnym wnętrzu. Z pewnością zdominują taką przestrzeń i generalnie będą wyglądały jak zupełnie z innej bajki. Jeśli chcemy zdecydować się na drewno, zamówmy na przykład nowoczesne schody zabiegowe projekt SD, które mają lekką konstrukcję i są ażurowe, albo wyglądające przepięknie schody dywanowe. Zdecydujmy się także na odpowiedni odcień drewna. Świetnie będzie prezentowało się ciemne, prawie czarne drewno egzotyczne, albo – strona www – bardzo jasne.

schody

Autor: Raymond Zoller
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy nie lubimy drewna może spodobają nam się schody (zobacz schody drewniane) metalowe, albo ciężkie schody betonowe. Możemy do nich dobrać na przykład balustrady szklane. Oczywiście należy wziąć pod uwagę to, że balustrada ze szkła wymaga bardzo dokładnego czyszczenia – idź do mojej strony.

Jak wybrać projektanta schodów

Poszukajmy dobrego projektanta. Schody spiralne projekt SD, zwłaszcza dywanowe, wymagają innego rodzaju konstrukcji, odmiennego sposobu montażu. To jest powód dla którego powinniśmy wybrać takiego wykonawcę, który wcześniej już montował tego typu schody, jakie chcemy zamówić. Idealnie byłoby, gdybyśmy mogli obejrzeć sami schody wykonane przez firmę, z którą chcemy współpracować. Często jest taka możliwość. Dobry projektant nie ma niczego do ukrycia i chętnie chwali się swoimi realizacjami.Bez trudu też przedstawi nam całkowity kosztorys. Zwracajmy uwagę na to, żeby kosztorys był załącznikiem do umowy, żeby nie okazało się w czasie montażu, że stawka w umowie, to właściwie tylko część, a musimy zapłacić dodatkowo jeszcze za pracę czy wkręty – strona tutaj.

Nowoczesne schody mogą stać się wspaniałą ozdobą mieszkania. Jeżeli zadbamy także o odpowiednie ich oświetlenie wywołają w każdym okrzyk zachwytu.