Jak sprawić, by małżeństwo pokonało kryzys?

Na początku funkcjonowania związku, partnerzy postrzegają siebie bardzo pozytywnie i skupiają uwagę tylko na tym, co ich łączy. Czas spędzają głównie na przyjemnościach, ale w miarę jego upływu, mogą coraz mniej chwil spędzać na robieniu czegoś razem. Po ślubie, okres miesiąca miodowego się kończy i wówczas bardzo istotna staje się umiejętność radzenia sobie z problemami życia codziennego. Gdy sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z rozwiązaniem problemów, nasz związek może uratować terapia małżeńska.

Lekarzowi możesz zaufać

Nie rzadko, kiedy w małżeństwie pojawiają się niesnaski, partnerzy obwiniają się nawzajem o ich spowodowanie, a stąd tylko jeden krok do robienia wyrzutów, krytyki czy cichych dni. Wtedy, zarówno w sferze emocjonalnej, jak i seksualnej, zamiast do partnerstwa, dochodzi do utraty zaufania, niedotrzymywania raz danego słowa i braku poczucia bliskości. Problemy małżeńskie dotyczą przede wszystkim sfery seksualnej, finansów i wzajemnej komunikacji.

Jeżeli trudności nie znajdą rozwiązania, pojawia się samotność i izolowanie się partnerów od siebie. W tej sytuacji, małżonkowie szukają wsparcia emocjonalnego u innych osób, co często jest przyczyną zdrady. Zanim do tego dojdzie, warto udać się po pomoc do psychoterapeuty, który pomoże nam właściwie spojrzeć na sytuację. Aby znaleźć pomoc, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „terapia małżeńska”, można również wpisać miasto, zawęzi wybór, np. „.

A co już w tej chwili mogą zrobić osoby, które chcą uniknąć konfliktów małżeńskich? Spokój i powodzenie w związku wymaga dużo wytrwałości, częstokroć sztuki kompromisu. Po ślubie relacje między partnerami zmieniają się, ponieważ nie spotykają się oni co jakiś czas, ale mieszkają razem, muszą dzielić ze sobą przestrzeń życiową, a tym samym akceptować wady partnera które widać w życiu codziennym. Najważniejsze, by w takiej sytuacji dbać o to, co dobre miedzy małżonkami, skupiać się przede wszystkim na zaletach i wsłuchiwać się w potrzeby drugiej osoby.

Kobieta u lekarza

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Szczęśliwy związek jest możliwy do osiągnięcia, wymaga jednak od każdej ze stron dużo wytrwałości i empatii. Trzeba również pamiętać o tym, że choć małżeństwo jest wspólnotą dwóch osób, to powinno być w nim miejsce na wolność jednostki, dając jej w ten sposób szansę na rozwój osobisty. W dobrze prosperującym związku, musimy nauczyć się obdarzać miłością drugiego człowieka, a także umieć się otwierać na uczucie, którym obdarowuje nas partner – .

Ten proponowany link (http://www.scenariuszzycia.pl/lata-osobiste/), który ma informacje na podnoszony wątek, jest niesamowicie ciekawy, ale masz możliwość poznać odmienne wiadomości na ten temat, klikając tu.