Nerwica – nowa choroba cywilizacyjna

ból

Źródło: http://www.sxc.hu

Każda epoka w dziejach świata odbiła znak nie tylko w rozwoju cywilizacyjnym i postępie gospodarczym ale również miała ogromny wpływ na kondycję fizyczną i psychiczną społeczeństwa. Zarazy oraz plagi związane z brakiem higieny i nieznajomością medycyny ustąpiły miejsca nowym chorobom cywilizacyjnym takim jak nerwice, zaburzenia łaknienia czy chorobom układu krążeniowego.

Co to jest nerwica?

Olbrzymi pośpiech, ciągły stres, nadmiar obowiązków i nadmierne ambicje w jakie wpędza nas środowisko lub my sami skutkują tym, że oduczamy się relaksować i nie poświęcamy sobie odpowiednio dużo uwagi. Zapominamy o tym, że nasz organizm nie jest bezduszną maszyną i ma swoje potrzeby, których niezaspokojenie przez długi czas może skutkować bardzo poważną chorobą jaką jest nerwica. Nerwicą nazywamy dysfunkcje psychiczne i emocjonalne o różnym stopniu nasilenia, które skutkują problemami z funkcjonowaniem w społeczeństwie i nawiązywaniem kontaktów międzyludzkich. Choroba może wziąć początek z zaburzeń snu, ciągłego poczucia strachu, zdenerwowania i przybierać na sile w różnych etapach życia. Bardzo poważnymi konsekwencjami niezdiagnozowanej i nieleczonej nerwicy mogą być silne stany lękowe, fobie, stany depresyjne, które mogą prowadzić do chorób takich jak schizofrenia czy nawet do prób samobójczych.

Jak zaobserwować nerwicę?

Pierwszym etapem do zdiagnozowania nerwicy jest nie bagatelizowanie początkowych jej objawów, jakimi są ciągłe poddenerwowanie, zaniżone poczucie własnej wartości, zmienność nastrojów czy wybuchy złości. Jeżeli wciąż mamy poczucie niespełnienia i niezadowolenia a przy tym nie potrafimy chociaż na krótką chwilę odseparować się od sytuacji stresowych w pracy czy w życiu osobistym to może być to początkowy sygnał ostrzegawczy nerwicy.Leniwe chwile z książką i relaks przy dźwiękach muzyki – czyli jak nie dać się nerwicy

Jeżeli coraz częściej zaczynamy łapać się na tym, że praca i problemy przerastają nas do tego stopnia, że przegapiamy przyjemne aspekty naszej egzystencji to czas aby się zatrzymać i przewartościować priorytety w naszym życiu. Ważnej jest, aby nauczyć się odpoczywać i relaksować poprzez słuchanie muzyki, czytanie ulubionej książki, naukę tańca czy pisanie opowiadań. Odpoczynek i nabieranie dystansu jest priorytetowym elementem naszego życia, tak samo istotnym jak nasza praca czy przyjaciele.

Aby zdobyć świeże informacje na omawiane zagadnienie przenieś się tutaj (https://ratynscystomatologia.pl/stomatologia-estetyczna-warszawa/), a na pewno nie poczujesz się rozczarowany Sprawdź to!

Nie zapominajmy o tym, że analizowanie i długotrwałe skupianie się na kłopotach nie rozwiąże ich. Często to my sami rozdmuchujemy je do ogromnych rozmiarów nie dbając o naszą psychikę. Nie dopuśćmy do tego, aby nerwica ograniczyła nam radość z życia i doprowadziła nas do obłędu. nerwica – czytaj o leczeniu nerwic

Źródło: nowafarmacja.com.pl