Jak zaaranżować pokój dziecięcy

Narodziny dziecka to z pewnością jedno z najważniejszych zdarzeń w życiu każdej osoby. To czas wręcz przesycony magią. Tak naprawdę od nowa układamy w swoim życiu priorytety, tworzymy na nowo ścisłe relacje z bliskimi. Jest to też okres niełatwy dla świeżo upieczonych rodziców. I to bez znaczenia czy to ich pierwsze dziecko czy może trzecie. Aby bez przeszkód cieszyć się tymi chwilami dobrze jest przed urodzeniem się nowego członka rodziny przygotować mieszkanie, a szczególnie pokój dla noworodka.

Nie jest istotne czy mamy wielkie czy malutkie mieszkanie, powinniśmy przeznaczyć dla maleństwa choćby niewielki zakątek. Dystrybutorzy mebli zadbali o to, żeby nawet niedużą przestrzeń można było estetycznie i przede wszystkim funkcjonalnie urządzić. Przykładem niech będą przewijaki do zamontowania na łóżeczku. Oszczędzają dużo miejsca, a idealnie spełniają swoją rolę. Naturalnie, jeśli dysponujemy większą powierzchnią warto zaopatrzyć się w wolno stojący przewijak, którego nie trzeba za każdym razem rozstawiać.

Przede wszystkim wygoda

Istotną sprawą w pokoju dziecinnym są meble. Oczywiście najbardziej liczy się funkcjonalność, ale nie zapominajmy również o estetyce. Dobrze, jeśli dziecko ma własną komodę dla przykłady z rysunkiem bohatera bajki, albo jakiegoś zwierzątka. Wybór jest ogromny i każdy może znaleźć coś dla siebie. Zwróćmy również uwagę na kolory. Wszechobecny róż dla dziewczynek i blady błękit dla chłopców nie jest dobrym rozwiązaniem. Nie zapominajmy, że niebieski to chłodny kolor i nie wszyscy dobrze się czują w jego otoczeniu. Różu też nie należy nadużywać. Najlepiej zdecydować się na dodatki w tym odcieniu, niż na przemalowanie całego wnętrza.

Nie zwlekaj – jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, to nakłaniamy Cię do przejścia do wpisu autora (https://www.archicom.pl/mieszkania-na-krzykach/), by przeczytać następne frapujące informacje.

Świetnym wyjściem jest jasny, neutralny i oczywiście ciepły odcień ścian, a do tego różnokolorowe meble stąd i elementy ozdobne.

Dobrze urządzona przestrzeń dla małego członka rodziny może uprościć codzienne czynności. Zdecydowanie najlepiej działamy w miejscach, gdzie czujemy się dobrze. Najważniejsze jest to, aby w tym miejscu maluszek i rodzice czuli się bezpiecznie i spokojnie. Trzeba zaplanować i urządzić to miejsce w taki sposób, by stało się w mieszkaniu oazą spokoju.