Nie szata zdobi człowieka?

To, co na siebie zakładamy, wiele mówi o nas. Wiele ludzi uznaje takie przekonania, które utrzymują, że istotne jest to, co każdy z nas posiada w środku – talenty, indywidualność. To oczywiste, że tego rodzaju właściwości są istotne i powinny być pryzmatem, przez który postrzega się innych. Jednakże rzeczywistość nie jest tak różowa.

Kobieta, która zakłada ekskluzywne marynarki, jakie oferuje na przykład tegoroczna kolekcja Zara, jest inaczej postrzegana w oczach ludzi niż ta, która zakłada kwieciste tuniki rodem z lat sześćdziesiątych.

Ciągle uważasz, że inni ludzie doceniają głownie twoje atrybuty wewnętrzne? Trudno jest przezwyciężyć takie marzycielstwo i zacząć postrzegać świat realistycznie. Proponujemy ci niewielki eksperyment umysłowy, banalny, który zmieni twój sposób myślenia o tym temacie. Dostajesz telefon od pracodawcy, u którego od zawsze chciałeś dostać posadę. Co zakładasz na siebie przed udaniem się na te istotne spotkanie? Koszula Zara? Estetyczne buty ze skóry? Wspaniały wybór ubrań. Jednakże nie wciągaj tych ciuchów na siebie. Załóż na stopy twoje ulubione tenisówki – . Do tego wciągnij na siebie wygodne dżinsy i bluzę polarową, którą nosisz w zimne dni. Jesteś zaskoczony? Czemu? Przecież szef firmy zagłębi się w twoją indywidualność i nie będzie spoglądał na ciebie przez pryzmat ubrań! Ten wniosek przecież płynie wprost z naiwnych przekonań. Czy jesteś na tyle odważny, by udać się na rozmowę o wymarzoną pracę w takich wygodnym, ale niezbyt eleganckim ubraniu? Mamy wielką nadzieję, że nie, gdyż w obecnych czasach, kiedy nadchodzi kryzys ekonomiczny, przyzwoitą pracę jest uzyskać naprawdę niełatwo…

Na biznesowe wydarzenia, takie jak wspomniana wyżej rozmowa o pracę, najlepiej wdziać na siebie eleganckie ciuchy. Najlepiej przejrzyj propozycje, jakie oferuje dla ciebie nowa kolekcja Zara. W odzieży tej renomowanej firmy zawsze poczujesz się pewnie, a ludzie będą postrzegać cię korzystnie.

Źródło: domodi