Urządzamy kuchnię

Remont kuchni wymaga przemyślenia jej nowego wnętrza. Oldschollowa, a może modernistyczna i niebanalna kuchnia (sprawdź nasze propozycje na zabudowa kuchni)? Odrobina szaleństwa jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Współczesny wystrój pokazuje nieznane dotąd rozwiązań. Nie musimy trzymać się skostniałych zasad wpajanych przez styl i można z czystym sumieniem poddać się modom, dowolnie je mieszając. Wystarczy poszukać „akcesoria meblowe sklep” i wyszukamy wszystko czego potrzebujemy, oprócz pełnego konta.

Aneks kuchenny

Aneks kuchenny to coraz bardziej popularne rozwiązanie. Małe wnętrza zmuszają do połączenia kuchni z salonem – to najłatwiejszy sposób na wyeksponowanie przestrzeni. Połączenie kuchni z jadalnią i salonem nie jest proste – wymaga przemyślenia założeń. Granicę między izbami może wyznaczać jedynie linia podłogi: w kuchni można wybrać gustowne płytki. Innym sposobem może być wyznaczenie punktu na barową ladę, która poza tym powiększy przestrzeń do przygotowywania posiłków.

Najważniejsze, żeby w ciasnej kuchni tak zaplanować ułożenie wyposażenia, żeby szafy zmieściły jak najwięcej, zabezpieczając w ten sposób przed nieporządkiem. Przydatne mogą być np. kosze obrotowe, które pomogą utrzymać wygodę użytkowania.

Szafki kuchenne

Kosze cargo to najciekawsza propozycja na zagospodarowanie wnętrza w kuchni. Takie mobilne kosze do szafek pozwalają na przetrzymywanie drobnych sprzętów. Głębokie szafy i szuflady to jeden z niewielu sposobów na uporządkowanie garnków i sprzętów kuchennych.

Kuchnia, o której marzysz

Idące z duchem epoki wnętrza to wyraziste i nietypowe formyoraz kolorystyka. Dobrym zestawieniem jest biały i czarny. Wiele osób jest przekonana, że czarna kuchnia nie może okazać się przytulnym wnętrzem na odpoczynek dla całej rodziny, ale odpowiedni pomysł, pozwala dobrze wykorzystać ten kolor. Gustowne wnętrze w czerni idealnie współgra z jasnymi ścianami i chromowanymi szczegółami. Minimalistyczne pomieszczenie nie będzie wyglądało pretensjonalnie, a dekoracje wybrane bez przesady zadecydują o charakterze kuchni. Błyszczące meble z płyty uzupełni elegancki sprzęt AGD: czarna lub srebrna lodówka będzie strzałem w dziesiątkę.

Modernistyczna kuchnia to poza tym charakterystyczne odcienie w tym pomarańcz, ostra zieleń i kobalt. Ostateczny kształt zależy od kreatywności mieszkańców. wnętrza (morganinteriordesign.pl/aranzacja-wnetrz/)

Źródło: reling.pl