Nowości ze świata transportu i logistyki

Zarządzanie łańcuchem dostaw to ważna część działalności firmy. Firmy, które pragną być konkurencyjne na swoim rynku muszą wziąć pod uwagę jaką przewagę daje sprawna logistyka. W ostatnich latach można dostrzec kilka tendencji związanych z postępem technologicznym, globalizacją i zwiększającymi się wymaganiami klientów.

autostrada

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Jak ogromny wpływ na działalność działu logistyki w firmie ma globalizacja wskazuje zwiększająca się ilość dostawców i odbiorców zagranicznych czy międzynarodowe łańcuchy dostaw. Znaczenie posiada też podniesiony i niestabilny popyt konsumentów na rynkach globalnych utrudniający funkcjonowanie w systemie just-in-time i wymuszających na firmach magazynowanie części wyrobów o najbardziej zmiennym popycie – ciąg dalszy.

Wraz z rozwojem technologii poza ułatwieniami wynikającymi z wzrostu wykorzystania internetu w komunikacji spostrzec trzeba również istotne zmiany w spedycji.

Spójrz nie wyłącznie na ten artykuł, ale też na komentarze z www. Możliwe, że niektóre zainspirują Cię na tyle, że będziesz chciał stworzyć swoją opinię.

Spedycja musi stać się usługą kompleksową, świadczącą transport multimodalny z opcją śledzenia położenia towaru. Przedsiębiorstwa wchodzące na rynki międzynarodowe życzą sobie, aby firma spedycyjna wzięła na we własne ręce organizację transportu produktu od punktu A do punktu B a nie jedynie częściowy transport jednym środkiem transportu – odwiedź stronę.

Chcielibyśmy Cię zachęcić do tak samo ciekawych wątków, które opracowaliśmy dla Ciebie z pasją. Więc kliknij stronę kancelaria adwokacka wrocław i przeglądaj to, na co masz chęć.


Wyświetl większą mapę

Źródło: opracowanie własne