Twoje zdrowie w Twoich rękachLeczenie kontuzji

Każdy, kto uprawia jakikolwiek sport prędzej czy później dozna jakiegoś rodzaju kontuzji. Jest to tak naprawdę nie do uniknięcia, ale nie może być powodem do załamania. Mięśnie, stawy czy ścięgna czasami po prostu odmawiają posłuszeństwa. Czasem wystarcza jeden niefortunny krok, żeby złapać kontuzję. To nie znaczy jednakże, że mamy odrzucić nasze hobby. Wystarczy tylko dobra diagnoza i dobre leczenie. Nawet najbardziej ostrożny sportowiec będzie tego zdania

.

Na początku łatwiej o urazy

O urazy łatwo w szczególności z początku przygody ze sportem. Mięśnie można wzmocnić szybciej niż ścięgna albo stawy, a przez to duże prawdopodobieństwo kontuzji jest w tym momencie, w którym wydaje się nam, że już nabraliśmy wprawy i siły. Co robić gdy już coś się stało?

Przede wszystkim nie panikować. Nerwy i załamywanie się niczego tutaj nie zmienią. Skoro coś się stało, to nic nie poradzimy, teraz można tylko odpowiednio kontuzję wyleczyć. Kolejna niezwykle istotna kwestia – nie wolno kontuzji „rozćwiczyć”. Nie ma nic gorszego niż takie podejście. Ból to znak od organizmu, że coś źle działa i nie wolno go ignorować. Można sobie wyrządzić większą krzywdę. Bolące miejsce powinniśmy obłożyć lodem i zacząć leczenie.

Jak leczyć?

Z urazem musimy wybrać się do specjalisty, najszybciej jak tylko to możliwe. Znajdźmy jak najlepszego lekarza sportowego, który nie powie nam, że należy przestać uprawiać sport. Po postawieniu diagnozy następnym krokiem powinna być fizjoterapia dublin na . Na pewno poradzi w jaki sposób unikać kolejnych kontuzji, więc powinniśmy dopytywać o wszystko, co budzi nasze wątpliwości.

Kiedy wrócić do aktywności?

Leczenie kontuzji może udać się bardzo szybko. Czasami potrzebnych jest tylko kilka tygodni i jesteśmy jak nowo narodzeni. Bardziej skomplikowane kontuzje oczywiście trzeba leczyć dłużej, ale potrzeba tylko trochę systematyczności, żeby powrócić do ulubionego sportu ze zdwojoną siłą. I z o wiele większym zasobem wiedzy o tym jak unikać kontuzji. Dobry rehabilitant pomoże nam wprowadzić w życie nasze sportowe ambicje.