Usługi oferowane u fryzjera

W dzisiejszych czasach funkcja fryzjera nie ogranicza się tylko do obcinania włosów i czesania. W zakres jego obowiązków wchodzi wiele innych usług, związanych z pielęgnacją włosów. Jest w nich sporo akcesoriów, ułatwiających wykonywanie takich czynności, do których zalicza się prostownice do włosów.

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Zakłady fryzjerskie tradycyjnie dzielą się na damskie i męskie, jednak na dzień dzisiejszy podział (gdy chcesz podzielić majątek zobacz by porównać) ten ulega zanikowi. Dzieje się tak ponieważ nawet zakłady typowo męskie nie mogą aktualnie ograniczać swych usług tylko do obcinania włosów. Współczesne salony fryzjerskie są najczęściej uniwersalne. Nie zmienia to faktu, że strzyżenie męskie jest zazwyczaj o wiele mniej kosztowne niż damskie, głównie z powodu różnic w długości włosów. Zróżnicowane akcesoria, jeszcze kilka lat temu kompletnie nieznane, stały się koniecznymi elementami wyposażenia. Należy do nich między innymi grzebień do pasemek, który jest specjalistycznym przyrządem pomocnym w tego typu koloryzacji włosów.

Obcinanie włosów i czesanie
Najważniejszą usługą w salonach fryzjerskich pozostaje strzyżenie. Do tego celu służy dużo różnych narzędzi. Samych nożyczek istnieje kilka rodzajów, należą do nich nożyczki do cieniowania włosów. Do strzyżenia zazwyczaj męskiego służą maszynki do strzyżenia (odwiedź link). Przydają się zwłaszcza do usuwania owłosienia z karku i boków głowy. Czesanie przybiera różne formy. Może to być typowe modelowanie włosów po obcięciu, na przykład z użyciem okrągłej szczotki. Zakłady fryzjerskie zajmują się również wykonywaniem fryzur na specjalne okazje. Można więc zamówić specjalną fryzurę na ślub, studniówkę czy inną uroczystość. Przy czesaniu i ścinaniu włosów używane są różnego typu środki, zawierające często nawilżający argan oil, wpływający bardzo korzystnie na włosy.

Koloryzacja
Farbowanie włosów powszechne jest od bardzo dawna. Umożliwia ukrycie siwizny, jak również po prostu zmianę barwy włosów zależnie od gustu. Koloryzacja w salonie fryzjerskim jest zwykle dużo bardziej wytrzymała i bardziej profesjonalna niż ta wykonywana na własną rękę. Fryzjerzy dysponują ogromnym wyborem kosmetyków do takich czynności, przykładowo z serii Goldwell Colorance. Środków tego rodzaju na rynku jest bardzo dużo, tak samo jak spora jest liczba producentów. Do znanych marek tego rodzaju środków należą te z serii Wella Touch.