Pomysł na ciekawy dzień z dziećmi w każdym wieku

Posiadasz dzieci? Planujesz świetnie i z pożytkiem spędzić wieczór z najmłodszymi? Zapomnij o tv i komputerze. Nic tak nie stymuluje rozwoju młodego człowieka, jak czytanie książek i gry planszowe, potwierdzają to badania. W poniższym artykule doradzę, jakie gry wybrać, abyś i ty też czerpał zabawę z rozgrywki.

Gra planszowa - Qwirkle

Źródło: http://www.planszoweczka.pl/
Qwirkle wydaje się banalną grą, jednak wymaga wiele pomyślunku. Rewelacyjnie sprawdzi się nawet w przypadku najmłodszych dzieci, gdyż reguły są szybkie do zrozumienia. Mamy do dyspozycji sto osiem kolorowych tabliczek z oznaczeniami i należy ułożyć z nich paski w wielu wzorcach kolor-symbol.

Gra planszowa - Carcassonne

Źródło: http://www.planszoweczka.pl/

Gra ta pomaga w nauce barw i rozpoznawania kształtów, i też stymuluje myślenie do przodu, bo uczestnicy starają się sobie nawzajem pokrzyżować plany.

Dla odrobinę starszych dzieci polecam słynną grę Carcassonne.

Chcielibyśmy zaprezentować Ci nowy artykuł na zbliżony temat. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba. Kliknij w link – tam oczekuje na Ciebie ciekawe zagadnienie (http://www.alternatywa.info.pl/wideofilmowanie-krakow/).

W przeciwieństwie od innych gier, nie zawiera ona w pakiecie planszy, a tylko karty, tworzące mapę obszaru, które trzeba wykładać prosto na stół. Celem gry jest jak najmądrzejsza zabudowa zdobytych obszarów. Wszystko jest stylizowane na średniowieczne francuskie miasto. Pozycja ta umili czas aż sześciu uczestnikom i znakomicie rozwinie myślenie strategicznie, a także da sporą wiedzę o tamtym okresie. Znaczącą mocną stroną Carcassonne jest jej ciągły rozwój.

Gra planszowa - Cosmic Encounter

Źródło: http://www.planszoweczka.pl/

W sklepach możesz kupić całą masę rozszerzeń, np. „The River”, „Katapulta” i ”Katarzy”

A dla miłośników kosmicznych motywów świetną ideą na parę godzin może okazać się partia w Cosmic Encounter. Tytuł powstał ponad 30 lat temu i mimo to niezmiennie zachowuje grywalność. W tej grze każdy z graczy reprezentuje inny typ kosmity, próbując przejąć kontrolę nad galaktyką. Jest to świetna propozycja dla nastolatków, rozwijająca interakcje międzyludzkie, takie jak zawieranie umów i aliansów i osiąganie wspólnego celu. Naturalnie Cosmic Encounter rewelacyjnie stymuluje inteligencję, bo w niektórych sytuacjach potrzebne jest wpuszczenie rywala w maliny.

Jeśli żywo ekscytuje Cię opisywana w tym artykule kwestia, to poza tym zobacz ofertę na stronie (https://super-edu.pl/korepetycje/matematyka-wyzsza/wroclaw). Na pewno znajdziesz w niej coś ciekawego dla siebie.

Najpopularniejsza edycja nadaje się do rozgrywki od 3 do 6 osób.

Dla nastoletnich potomków polecam Czarne historie, zabawę, która dla młodszych okazuje się nieco za poważna. Oto reguły: gra zawiera karty z budzącymi lęk historiami, a uczestnicy starają się odkryć ich korzenie korzystając z podpowiedzi Mistrza Tajemnic. Gra jak mało która rozwija intelekt.