Nie obawiaj się współczesnego designu

Współczesny, minimalistyczny wystrój wnętrz robi się coraz bardziej popularny. Już nie tylko w wielkich budynkach korporacji, ale również w zwyczajnych mieszkaniach wykorzystuje się do wykańczania wnętrz materiały takie jak metal czy szkło. Nikt już nie dziwi się widząc surowe betonowe konstrukcje we wnętrzach, szczególnie jeśli są to mieszkania typu loft, do których idealnie pasuje tego rodzaju przemysłowy styl wystroju. Nawet „zwyczajne” mieszkanie w bloku można całkowicie odmienić korzystając z tego rodzaju rozwiązań.

Metal i szkło

Wspaniale i niezwykle nowocześnie prezentują się różnego rodzaju.

Ona jest naprawdę nieszablonowa – uczciwie zalecamy tą treść . Jeśli masz chęć poszerzyć obszar swojej wiedzy na taki temat, to kliknij ten link.

W zasadzie można założyć na przykład szklane drzwi czy szklaną balustradę w domu. Pomieszczenie od razu nabierze minimalistycznego, czystego charakteru. Jeśli mamy chęć na coś ekstra możemy zamówić przykładowo stół wykonany z metalu i szkła. Jest tak gigantyczny wybór wzorów, szkło może być barwione, metal (zobacz również) odpowiednio wyginany – naprawdę o zawroty głowy nietrudno.

Panele szklane w kuchni

Autor: Colour Glass
Źródło: Colour Glass

Odważni mogą wybrać podłogi szklane rozwiązanie popularne w biurowcach, centrach handlowych, ale jeszcze dość rzadko wykorzystywane w domach. Gdy jednak chcielibyśmy wykorzystać tego typu rozwiązania nic nie stoi na przeszkodzie. Można również zbudować szklane schody. Jeżeli jeszcze wymyślimy do nich odpowiednie podświetlenie będą robiły niezwykłe wrażenie. Takiego typu konstrukcja| może być największą ozdobą domu.

Spektakularny efekt

Naturalnie należy wiedzieć o tym, że decydując się na szklane konstrukcje w domu decydujemy się również na regularne sprzątanie. Zacieki i kurz na szkle potrafią zrujnować cały, wspaniały efekt. Jeżeli nie mamy czasu ani chęci na systematyczne czyszczenie szklanych elementów dobrze jest zdecydować się na przykład na minimalistyczne konstrukcje z metalu. Są równie efektowne, a o wiele łatwiejsze w utrzymaniu.

Wykorzystanie minimalistycznego stylu w domu wymaga odwagi i otwartości. Jeżeli mamy te cechy uda nam się wypracować naprawdę widowiskowy rezultat, a nasz dom będzie zachwycał gości za każdym razem, gdy do niego wejdą.