Skuteczna światłoterapia.

Wbrew pozorom nie tylko standardowe formy leczenia w postaci środków mogą nam pomóc wyleczyć się z bardzo wielu problemów. Istniej gro technik na to, by dojść do pełni dyspozycji. Jednym z takich jest m.in. terapia światłem. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że zwyczajne światło w wielu przypadkach ma na nas doskonały wpływ. Jego właściwości były doskonale znane już starożytnym medykom w Egipcie. Kolejne badania, które przeprowadzane były w czasach nowożytnych jednoznacznie potwierdziły to, iż światło ma własności lecznicze, które zdecydowanie warto wykorzystywać w medycynie. Właśnie dlatego można dzisiaj mówić o pełnej wiarygodności świałoterapii, która przez parę wieków była kwestionowana.

jesień

Autor: Jack Mallon
Źródło: http://www.flickr.com

Terapia światłem ma swe zastosowanie głównie przy chorobach natury psychicznej. Idealnie sprawdza się ona na przykład przy leczeniu objawów depresyjnych. Tego typu zaburzenia cechują się tym, że dosyć często powstają z powodu niedoboru naturalnego światła. Stąd też nie może dziwić fakt, że stany depresyjne na ogół towarzyszą nam w okresie jesiennym i zimowym, gdy słońce szybko chowa się za horyzontem.

Naturalne światło na pewno jest znakomitym lekiem na dolegliwość jaką jest depresja sezonowa. Nazywana jest ona także sezonowym zaburzeniem afektywnym. Na ogół zaburzenie to odczuwamy na przełomie października oraz listopada. Potrafią utrzymywać się nawet przez cały okres zimowy. Zaburzenie to wyróżnia się przede wszystkim tym, że znacznie częściej dotyka kobiet niż mężczyzn. Bywa również tak, że cierpią na nią dzieci.https://www.gabinetfizjopunkt.pl/ fizjoterapiaJak dotąd badaczom nie udało się definitywnie stwierdzić, czym wywołane jest to dotkliwe zaburzenie. Są tylko hipotezy, które mają mówić o przyczynach. Bardzo łatwo zdiagnozować depresję sezonową. Ma ona niebywale przejrzyste objawy, jak na przykład uczucie przygnębienia, lęk, duża nadwrażliwość jak również nerwowość. W takim przypadku samo leczenie przebiega za pomocą terapii światłem, a zatem leczenia światłem białym, które widzimy tylko przy pomocy specjalnych lamp. Efektywne są również w tym przypadku środki przeciwdepresyjne jak również psychoterapia – dowiedź się więcej o depresji.