Spływy kajakowe – także dla ciebie

Jeżeli na myśl o spędzeniu wolnego czasu leżąc na plaży zasypiasz z nudów zastanów się nad wykorzystaniem lata na aktywny wypoczynek. Możesz pomyśleć o wędrowaniu po górskich szlakach, dla przykładu przez dwa tygodnie, od schroniska do schroniska, zdobywając kolejne szczyty. Możesz przejechać Polskę na rowerze albo na stopa. Możesz też pomyśleć o innym wyzwaniu dla odważnych, jakim mogą być spływy kajakowe.

Spływ kajakowy rzeką Kamienną

Autor: Jura Park Bałtów
Źródło: http://www.juraparkbaltow.pl

Spływy kajakowe z odbywają się w Polsce zazwyczaj na Mazurach. To tam właśnie jest wiele pięknych rzek. Zwykle spływ tamtędy związane jest z dodatkowymi atrakcjami, jak na przykład przenoszenie kajaków przez wielkie pnie drzew, które upadły do koryta rzeki, przeciskanie się przez wąskie kanały czy obozowanie w sercu lasu. Kajaki wymagają dobrej kondycji fizycznej. Kiedy nurt jest szybki i rzeka wzburzona, utrzymanie kursu jest trudne, a nie można po prostu odłożyć wiosła i liczyć na to, że jakoś to będzie. Nie wybierajmy się na spływ, jeżeli nie chcemy włożyć w to sporej ilości wysiłku fizycznego.

Prezentowany tekst jest bardzo ciekawy? Jeśli również tak uważasz, to wejdź na pełen tekst (http://www.visaandwork.com/szkolenia-dla-pracodawcow/), który zawiera podobnie ważne informacje.

Najlepiej na spływ pojechać sporą grupą dobrych znajomych. Powinniśmy rozejrzeć się za ludźmi, czy klubami zajmującymi się organizacją spływów, wówczas najzwyczajniej w świecie przybywamy na miejsce, zabieramy sprzęt, kamizelki ratunkowe i plan i nie musimy się przejmować takimi kwestiami jak na przykład wypożyczanie kajaków. Oczywiście musimy zadbać o to żeby zabrać ze sobą namioty, śpiwory i jedzenie – wszystko doskonale chronione przed wodą. Powinniśmy zabezpieczyć się na wypadek, kiedy zaliczymy wywrotkę i trzeba będzie ratować sprzęt. Jeżeli zabezpieczymy go porządnie będziemy mieli gwarancję, że nasz wakacyjny dom nie będzie przypominał mokrej ścierki.

Spływy kajakowe to fantastyczny sposób na wakacyjny wypoczynek. Naturalnie to aktywność która wymaga siły, wytrzymałości i bardzo dużo zdrowego rozsądku i odpowiedzialności. Rzeki są zdradliwe i niebezpieczne, czasem wystarczy jeden fałszywy ruch i wypadek gotowy. Zastanówmy się zatem dobrze, czy jesteśmy chętni by mocno się pomęczyć, pobudzić, zamoczyć, dać pogryźć komarom i jeszcze mieć z tego radość. Cudowne widoki, urokliwe zakątki i poczucie przeżywania czegoś niezwykłego rekompensują niewygody. Kajaki to świetny sposób na lato! Zatem udaj się nad wodę i wybierz wypożyczanie kajaków.