Radca prawny

Oto prosty tekst, w jakim w trzech krokach wyjaśnię, co trzeba zrobić, by ustanowić spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Założenie spółki z o.o. to proces, który może trwać kilka tygodni, ale znacząco skróci się, jeżeli skorzystamy z usług kancelarii prawnych albo radcy prawnego.

prawo - książki

Po pierwsze, trzeba spisać umowę potwierdzoną notarialnie. Do tej czynności [potrzebna jest oczywiście pomoc notariusza. W umowie zawieramy najważniejsze informacje i zapisujemy zarząd spółki.

Później musimy zatwierdzić kapitał zakładowy, co najmniej 5000 zł.

Po trzecie, biznes musi być zarejestrowany. W pierwszej kolejności w KRS, gdzie w terminie do pół roku od zatwierdzenia umowy należy złożyć umowę spółki, formularze rejestrowe i kwit wpłaty na 1500zł (koszt wpisu). Powinno się nie zapomnieć również o wykazie wspólników i ich danych identyfikacyjnych. Następnie nadchodzi czas na uregulowanie formalności w Urzędzie Skarbowym, Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i GUSie. Od tego roku przedsiębiorstwo można zarejestrować elektronicznie, lecz związane jest to z przymusem posiadania podpisu elektronicznego.

Jak już napisałem wcześniej, zakładanie spółek z.o.o. powinno wydatnie uprościć wsparcie profesjonalistów. Kancelaria (M. Musiał-Jablonska – adwokat czestochowa) prawna GMLegal z Katowic dadzą radę wypełnić formalności tylko w kilka dni. Oprócz tego oferują spisanie umowy, co pozwala wystrzec się różnych pomyłek i problemów związanych z zawieraniem tak istotnego aktu. Wykupienie usług kancelarii prawniczych jest związane z bonusowym wydatkiem, lecz jest to niewele porównując z zyskami, jakie z tego wynikają. Szukając właściwe biuro, wystarczy wpisać w wyszukiwarce np. „radca prawny GMLegal z Katowic” albo kancelaria prawna GMlegal z Katowic (naturalnie, miasto trzeba określić pod siebie) i pojawi się nam duża liczba adresów.