Jaki fotograf na ślub?

Ślub i wesele powinny na pewno sprawić przyjemność. Normalnie plany są tak męczące, że przysłaniają tę dobrą i najważniejszą stronę. Jak bezstresowo przygotować ten ważny dzień?

obrączka - wesele

Najlepsza sytuacja to taka, kiedy można rozpocząć weselne plany w sporo wcześniej. Rok to zdecydowanie minimum, ale tak naprawdę w w krótkim czasie również wszystko można zaplanować. Najlepiej zacząć od zrobienia spisu zadań i odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań.

Czy organizować duże wesele?

To bardzo istotna decyzja. Często lepszym pomysłem jest skromny obiad dla gości i wyjazd do ciepłych krajów w podróż poślubną. Nasza tradycja ciągle ma związek z hucznym weselem, ale niekoniecznie na 200 osób. Trzeba zrobić wstępną listę gości, określić, czy impreza będzie przede wszystkim rodzinna, czy raczej młodzieżowa? To pomoże poznać mniej więcej wydatki i zorientować się, czy potrzeba dużej sali.

Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy informacje, które opisują przedstawiany wątek, są wnikliwe. Jeżeli nie, to przejrzyj stronę www (http://www.drukxl.pl/26-duze), która zawiera istotne wiadomości.

Kiedy zacząć przygotowania?

Lepiej nie zwlekać z poszukiwaniami sali i kościoła. Jeśli chodzi o ślub cywilny, zwykle nie ma możliwości zarezerwować terminu z dużym wyprzedzeniem, ale wszystko zależy od wymogów urzędu w konkretnym mieście – obowiązkowo trzeba zapoznać się z zasadami. Sale zwykle trzeba rezerwować z dwuletnim wyprzedzeniem, ale kontrolując wolne terminy, można spodziewać się, że jakieś miejsce się zwolni.

ślub

Autor: TLC
Źródło: TLC

Jeśli już zarezerwujemy termin ślubu, bez stresu można przystąpić do poszukiwań idealnej sukni. W przypadku szycia na wymiar, potrzeba więcej czasu. Dobrze pamiętać, że dobre krawcowe mogą mieć terminarz wypełniony po brzegi.

Muzyka, zaproszenia i fotograf

Tutaj też najważniejsze jest organizowanie z wyprzedzeniem. Zaproszeń nie można odłożyć na ostatnią chwilę – najlepiej mieć je w rękach kilka miesięcy przed planowaną wysyłką. Podobnie trzeba działać, jeżeli państwu młodym marzy się perfekcyjna fotografia ślubna w Łodzi, wtedy znanych fotografów rezerwuje się nawet dwa lata wcześniej.

Obowiązkowo trzeba zdecydować pomiędzy DJ’em a zespołem muzycznym. Mimo że w Polsce na weselu muzyka jest zwykle na żywo, imprezy dla młodych ludzi bardzo dobrze odbywają się w towarzystwie dobrego DJ’a.

Źródło: kamila-kedziora.com