Jaki fotograf na ślub?

Ślub i wesele powinny na pewno sprawić przyjemność. Normalnie plany są tak męczące, że przysłaniają tę dobrą i najważniejszą stronę. Jak bezstresowo przygotować ten ważny dzień?

obrączka - wesele

Najlepsza sytuacja to taka, kiedy można rozpocząć weselne plany w sporo wcześniej. Rok to zdecydowanie minimum, ale tak naprawdę w w krótkim czasie również wszystko można zaplanować. Najlepiej zacząć od zrobienia spisu zadań i odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań.Czy organizować duże wesele?

To bardzo istotna decyzja. Często lepszym pomysłem jest skromny obiad dla gości i wyjazd do ciepłych krajów w podróż poślubną. Nasza tradycja ciągle ma związek z hucznym weselem, ale niekoniecznie na 200 osób. Trzeba zrobić wstępną listę gości, określić, czy impreza (Symulator Formuły 1) będzie przede wszystkim rodzinna, czy raczej młodzieżowa? To pomoże poznać mniej więcej wydatki i zorientować się, czy potrzeba dużej sali.

Kiedy zacząć przygotowania?

Lepiej nie zwlekać z poszukiwaniami sali i kościoła. Jeśli chodzi o ślub cywilny, zwykle nie ma możliwości zarezerwować terminu z dużym wyprzedzeniem, ale wszystko zależy od wymogów urzędu w konkretnym mieście – obowiązkowo trzeba zapoznać się z zasadami. Sale zwykle trzeba rezerwować z dwuletnim wyprzedzeniem, ale kontrolując wolne terminy, można spodziewać się, że jakieś miejsce się zwolni.

ślub

Autor: TLC
Źródło: TLC

Jeśli już zarezerwujemy termin ślubu, bez stresu można przystąpić do poszukiwań idealnej sukni. W przypadku szycia na wymiar, potrzeba więcej czasu. Dobrze pamiętać, że dobre krawcowe mogą mieć terminarz wypełniony po brzegi.Muzyka, zaproszenia i fotograf

Tutaj też najważniejsze jest organizowanie z wyprzedzeniem. Zaproszeń nie można odłożyć na ostatnią chwilę – najlepiej mieć je w rękach kilka miesięcy przed planowaną wysyłką. Podobnie trzeba działać, jeżeli państwu młodym marzy się perfekcyjna fotografia ślubna w Łodzi, wtedy znanych fotografów rezerwuje się nawet dwa lata wcześniej.

Obowiązkowo trzeba zdecydować pomiędzy DJ’em a zespołem muzycznym. Mimo że w Polsce na weselu muzyka jest zwykle na żywo, imprezy dla młodych ludzi bardzo dobrze odbywają się w towarzystwie dobrego DJ’a.

Źródło: kamila-kedziora.com