Uśmiech rodem z Hollywood

Na co patrzą osoby, które cię pierwszy raz poznają? Na pewno wymienisz strój, sposób mówienie, odcień oczu. No i rzecz jasna uśmiech. Nie oszukujmy się, każdy szufladkuje świeżo poznaną osobę po cechach zewnętrznych. W sytuacji, gdy człowiek ma okropne, dziurawe zęby, jest zwykle negatywnie postrzegany.

W krajach zachodnich twierdzi się, że obowiązkiem każdego porządnego człowieka jest dbanie o nienaganne uzębienie . Posiadając zniszczone zęby nie można osiągnąć szczytu w wielu zawodach. To również bardzo ważne dla świeżych absolwentów szkół wyższych – gdy wybierasz się na rozmowę o posadę, rozsądnie dobierasz ubrania, jednak czy zastanawiasz się nad tym, czy twoje uzębienie prezentuje się dobrze? Człowiek, który z tobą rozmawiał, na pewno popatrzy na twoje następna strona i ich prezencja będzie miała spore znaczenie….

Nasz ukryty wiek pokazuje uzębienie. Nie od dziś mamy świadomość, że piękny uśmiech potrafi otworzyć nam wszelkie drzwi. Doskonale wiemy, że miło rozmawia się z osobą, jaka ma promieniujące zdrowiem i zadbane zęby. Uwodzicielski uśmiech to często cel dużej ilości ludzi. Mimo wszystko, poprzez zły sposób życia znacznie szkodzimy naszemu uzębieniu. Z pewnością nikt nie ma problemu, w tym by rozpoznać nałogowego palacza. Musimy tylko zbliżyć się i poczuć jego oddech. Wskazują go przede wszystkim pożółkłe zęby. Ale palenie papierosów to nie jedyny nasz grzech. Wielbimy słodycze i wcinamy je w znacznych ilościach. Cukier powoduje próchnicę, która jest już co raz częstszą chorobą naszych pociech. Przebarwienia to Przede wszystkim efekt spożywania znacznych ilości kawy i herbaty, które zostawiają smugi na szkliwie..

Najgorsza jest jednakże uboga świadomość ludzi. Tak naprawdę nie umiemy zadbać o nasze zęby. Szorujemy je źle, nie stosujemy nici dentystycznej i nie płuczemy ust po każdorazowym spożyciu jedzenia. Są nawet tego typu osoby, jakie nie czyszczą zębów nawet dwa razy na dzień, a przecież jest to bezwarunkowe minimum.

Ale dobra opieka nad zębami to nie wyłącznie wybielanie . Kluczowe jest przeprowadzanie regularnych kontroli kondycji zębów. Jeśli pragniesz, by twoje zęby były zdrowe cały czas, wizytuj dobrego dentystę co najmniej kilka3 razy w ciągu roku. Porządny zakład dentystyczny (polecam dentysta Łomża) w stolicy Dolnego Śląska znajdziesz, do Google wstawiając sformułowanie „dentysta Wrocław”.