Jak znaleźć drzwi zewnętrzne?

Kupno należytych drzwi wejściowych to jedna z pierwszych decyzji jakie muszą zostać podjęte przy wykańczaniu nowego domu. Mają one znaczenie nie tylko dekoracyjne i funkcjonalne, ale w głównej mierze powinny zapewnić nam poczucie bezpieczeństwa. Dlatego wypada poświęcić chwile i zapoznać się z najważniejszymi cechami drzwi zewnętrznych oraz dostępną na rynku ofertą.

Atuty funkcjonalne są zazwyczaj wyraźnie określone. Drzwi wyjściowe mają być komfortowe w użytkowaniu dla domowników jak również muszą spełniać swoją podstawową funkcję ochrony przed intruzami. W pierwszej kolejności warto sprawdzić jakie właściwości muszą posiadać drzwi zewnętrzne zgodnie z przepisami prawa. Kluczowe to minimalna szerokość (90cm), wysokość (2m) i grubość (54mm). Znacząca, przede wszystkim w domach, jest też izolacja termiczna drzwi (przejdź do serwisu), której współczynnik (U) nie powinien przekraczać 2. Dodatkowo warto przemyśleć, szczególnie gdy planujemy mały przedpokój, w którą stronę powinny się nasze drzwi otwierać – lewo czy prawo.

Drzwi wejściowe

Kolejnym istotnym czynnikiem mającym wpływ na zakup drzwi zewnętrznych są ich walory estetyczne. Drzwi zewnętrzne to nasza wizytówka, to one tworzą pierwsze wrażenie, dlatego warto poświęcić im czas. Możemy wybierać z szerokiej oferty kształtów wykończeń, kolorów oraz faktury powierzchni. Jeżeli lubimy oryginalne rozwiązania możemy zdecydować się na kolor zielony czy granatowy oraz na innowacyjne linie. Jeżeli nie, klasycznie wykończone drzwi w kolorze białym lub szarym powinny sprostać naszym oczekiwaniom.

Na koniec najważniejsze – bezpieczeństwo. Drzwi zewnętrzne muszą mieć odpowiednie certyfikaty jak np. Instytutu Mechaniki Precyzyjnej i Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Głównej Policji. By mieć pewność dobrze jednak zwrócić większą uwagę na typ i klasę materiałów, z których są one wyprodukowane. Warto przemyśleć kwestię kupna drzwi antywłamaniowych klasy C gwarantujących najwyższą jakość i wytrzymałość. Bezpieczniejsze też są drzwi – opinie na nasz temat -, które otwierają się do środka ponieważ zapobiega to niepożądanej manipulacji przy zawiasach drzwi.

Na początku duża ilość decyzji, które musimy podjąć przed kupnem drzwi zewnętrznych wydaje się nieco przytłaczająca. W rzeczywistości natomiast zadanie to nie jest takie trudne, a powyższy artykuł na pewno wszystko ułatwi.
Źródło: Pogotowiezamkowe.com.pl