Sprzęt aerobowy

Wszyscy wiemy, jak istotny jest aktywny tryb życia. Jakim sposobem jednak trenować, kiedy żyjemy w nieustannym pośpiechu i nie mamy czasu na wyjście na siłownię? To łatwe ! Można zaopatrzyć się w sprzęt fitness w domu. Niezwykle popularne są bieżnie treningowe oraz orbitreki. Co jednak wybrać? Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie „bieżnia , czy orbitrek magnetyczny?”

Bieżnia treningowa

Odzież sportowa

Autor: Adidas
Źródło: Adidas

Niezwykle popularnym sprzętem fitness do trenowania w domu jest bieżnia treningowa. Urządzenie to pozwala na bieganie bez problemów w warunkach domowych. Warto zaznaczyć, że ćwiczenia te są wygodne i bezpieczne. Ćwicząc na bieżni redukujemy tkankę tłuszczową, zmniejszamy poziom cholesterolu i podnosimy wydolność krążeniowo-oddechową. Treningi oddziałują również na naszą sylwetkę – modelują mięśnie nóg oraz pośladków. Dobrym wyborem jest bieżnia elektryczna (promocyjne ceny biezni thorn). Ten rodzaj bieżni umożliwia przyjemniejszy i naturalniejszy bieg oraz marsz. Dodatkowo możemy swobodnie zmieniać tempo przesuwania się taśmy, czego nie da się powiedzieć o bieżni magnetycznej. Pozostał jeszcze wybór producenta – chcemy wszak nabyć wysokiej jakości, które będzie służyło nam długo. Należy tu zaznaczyć, że rowerek magnetyczny (rowerki treningowe) to wspaniały wybór. Rowerek magnetyczny cieszy się dużym zaufaniem i gwarantuje najwyższą jakość swych produktów.

Trenażer
Może warto jednak pomyśleć nad kupnem trenażera? Te urządzenia mają w sobie wiele zalet, które wypadałoby zauważyć.

Jeśli jesteś pewien, że omawiany wątek okazał się dla Ciebie absorbujący, to sprawdź, że także praktyczna propozycja posiada nie mniej istotne wiadomości – kliknij tutaj.

Trenażery mniej obciąża stawy, spada więc ryzyko urazu. Co więcej, ćwiczenia na orbitreku angażują również mięśnie ramion, pleców i klatki piersiowej. Jeżeli nie chcemy wydać jednak zbyt wiele pieniędzy, rozsądnym wyborem będzie bieżnia thorn. To urządzenie przeważnie jest tańsze od orbit reków innego rodzaju, zaś komfort treningu wcale nie jest dużo mniejszy.

Źródło: