W jakich mieszkaniach pasują szklane schody?

W „Przedwiośniu” wątek o szklanych domach symbolizował dobrobyt oraz nowoczesność, które wynikały z użycia jako materiału budowlanego kolorowego szkła. Możemy zatem uznać, iż żyjemy w dostatnich czasach, ponieważ szklane domy w pewnym sensie stały się rzeczywistością.

Zabudowy szklane to konstrukcje użytkowe które stosuje się w podobny sposób przy wykończeniach pomieszczeń mieszkalnych, a także biurowych. Entuzjaści nowoczesnego stylu mają możliwość zastosować w swoich mieszkaniach szkło jako drzwi od szafy, ściany działowe albo drzwi wewnętrzne. Szkło wykorzystywane w tego typu celach może być specjalnie zabarwione albo mieć wzory. W dzisiejszym desingnie skłania się do komponowania pomieszczeń możliwie najbardziej przestrzennych oraz nasłonecznionych. Szkło jest takim materiałem, który daje możliwość podzielić wnętrze zarazem optycznie jej nie pomniejszając.

Oprócz możliwości zastosowania szkła w środku budynków mieszkalnych, bardzo powszechne są zewnętrzne zabudowy szklane, czyli tzw. ogrody zimowe. Wintergarten to połączone ze sobą ścianki oraz daszki szklane – dodatkowe informacje -, tworzące kołodomowe zimowe ogrody. Posiadacze bardziej zamożnych portfeli zazwyczaj budują w środku basen. Na ogół jednakże stanowi to miejsce, w którym pośród znacznej liczbie roślin można postawić komplet wypoczynkowy i nasycać się momentami relaksu o każdej porze roku. Konstrukcja ogrodu zimowego jest niezwykle solidna i prezentuje się jak szereg okien złączonych ze sobą obramowaniem. Wnętrze przeważnie jest ocieplane, zdarza się, że przy pomocy kominka. Dzięki utrzymującej się stabilnej temperaturze można uprawiać w środku nawet egzotyczne rośliny.

W kwestii wnętrz biurowych szklane konstrukcje idealnie nadają się do oddzielania miejsc pracy. Szklane ścianki działowe dają możliwość utworzyć osobne pomieszczenia z bardzo znacznej powierzchni. Ich kolejnym atutem jest okoliczność, że w razie wybrania stosownego rodzaju szkła i okuć wydzielone w ten sposób pomieszczenia mogą szczelnie przytrzymywać dźwięki. Gwarantują zatem z jednej strony odrobinę pracowniczej prywatności, a drugiej pozwalają pracodawcy poprzez przezroczyste szyby przypatrywać się pracy wszystkich swoich podwładnych.